Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eπιλογή πρώτου καγιάκ
#5
Καλησπερα σε ολη την παρεα, ονομαζομαι Σταματης  .Σε γενικες γραμμες εχω ψιλοασχοληθει γενικοτερα με θαλασσια σπορ κ ειμαι λατρης της θαλασσας (κυκλαδιτης ισως αυτο να φταιει  Tongue ) αν κ δεν εχει να κανει αυτο  ! Λοιπον εδω κ 2 χρονια περιπου εχω φαει σκαλωμα με το καγιακ αλλα απο εμπειρια ΜΗΔΕΝ  και εχω μπει στο τρυπακι να ασχοληθω  με sea kayak για αρχη ,αλλα ειμαι φουλ μπερδεμενος !!!  1ον απο θεωριτικα δεν γνωριζω τιποτα κ δεν ξερω απο που να αντλησω πληροφοριες , 2ον απο πρακτικα χρειαζονται καποια μαθηματα στην τεχνικη  κωπηλασιας και γενικοτερα καποια μαθηματα με τις βασικες αρχες για την ολη φαση του σπορ αυτου? ,και 3ον Εμενα προς το παρον με ενδιαφερει  να ριχνω το καγιακ στην θαλασσα και να εξερευνω μερη , να κανω "βαρκαδα" απλα κ να μπορω  σχετικα σε δυσκολους καιρους  να εχω την δυνατοτητα να χαζοπαιξω ...ή και να κανω μια βαρκαδα για να αρχισω να εξοικειώνομαι ! Οσον αφορα το 3ο ερωτημα ....sit in ή sit on top ? επισης με ενδιαφερει 2θεσιο (και αν μπορω να κοπηλατω μονος χωρις ή και με 2ο ατομο πανω )  .Α και ενα τελευταιο και πιος  ειναι ο βασικος εξοπλισμος  εκτος απο κουπι σωσιβιο ?!!  Ευχαριστω εκ των προτερων και Σας ζητω συγνωμη αν δεν εχω γινει απολυτα κατανοητος στο ολο θεμα
Reply


Messages In This Thread
Απ: Eπιλογή πρώτου καγιάκ - by stimakos - 05-28-2015, 09:34 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)