Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eπιλογή πρώτου καγιάκ
#3
(08-16-2014, 11:15 AM)stelios link Wrote: Καλώς ήρθες στην παρέα μας Κώστα.
Κάνε τον κόπο να διαβάσεις εδώ: http://www.sea-kayak.gr/index.php/topic,483.0.html

Στα χρήματα που διαθέτεις δεν θα βρεις κάτι αξιόλογο καινούργιο (αναφέρομαι στα 1000€ γιατί με 500-600 δεν υπάρχει), μόνο μεταχειρισμένο αν βρεις αν και αυτά σπανίζουν.

Οι διαστάσεις είναι σημαντικός παράγοντας στην επιλογή οπότε καλό είναι να γράψεις τι ύψος και βάρος έχεις.

Στέλιο σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Το ύψος μου είναι 177 και το βάρος μου 87 κιλά (για αυτό και χρειάζομαι άσκηση). Σε ότι αφορά στη χρήση ότι περιέγραψα στο πρώτο μου μήνυμα, βόλτες κοντά στην ακτή (τουλάχιστον για αρχή) όσο πιο συχνά μπορώ. Τον χειμώνα λόγο της φύσεως της δουλειάς μου έχω πολύ ελεύθερο χρόνο για αυτό και θα με βόλευε καλύτερα ένα κλειστό, ώστε να με προφυλάσσει από το κρύο. Επίσης ο Κορινθιακός όπως είπα σηκώνει κυματάκι, οπότε κάτι σταθερό - αξιόπλοο σε κυματισμό θα ήταν προτιμότερο και ας θυσιάζονται για αυτό τον σκοπό άλλες συνισταμένες π.χ. ταχύτητα.

Με το budget που έχω μάλλον πάω σε ανοικτό λοιπόν και αργότερα όταν θα σφίξουν τα κρύα επενδύω σε μια καλή στολή.
Reply


Messages In This Thread
Απ: Eπιλογή πρώτου καγιάκ - by kgp - 08-17-2014, 03:38 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)