Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Βοήθεια για αναζήτηση SOT 12!
#4
Θα προτιμούσα να μην πάρω θέση όσον αφορά τα γενικότερα προϊόντα που κυκλοφορούν. Άλλωστε δεν έχω τη δυνατότητα δοκιμής όπως επίσης τα κριτήριά μου πιθανόν να είναι διαφορετικά από τα δικά σου. Η προηγούμενη αναφορά γίνεται για τα σκάφη που αναφέρονται στο προφίλ μου. Έχω εμπειρία επίσης από διάφορα σκάφη WW της AquaDesign και καποια Sprauboote τα οποία δεν κάνουν για θάλασσα. Δοκίμασα επίσης ένα Stearns και μερικά Sevylor τα οποία, εάν αποδεχθείς κάποια πράγματα είναι καλά.

Ως γενική προτροπή: αφού ξεχωρίσεις τη χρήση που θέλεις, προτίμησε υλικό που να πλησιάζει τουλάχιστον, το Hypalon. Για να το ελέγξεις ζήτα την αντίστοιχη κόλα για επισκευές (δεν αναφέρομαι στο κιτ επισκευής που περιλαμβάνεται συνήθως κατά την αγορά). Επίσης, φρόντισε να έχει καλες κόντρες για τα πόδια. Εάν καλοβλέπεις και ποτάμια πανω από WW2 να έχει αρκετές οπές αδειάσματος στο πάτωμα. Και μην "ψαρώνεις" από προσφορές του τύπου "...και τα κουπιά δωρεάν".

Σ.Σ.: ξέχασα να αναφέρω...το είχα και πρόσφατο, τη χρήση των καγιάκ ώς τραπέζι/καναπές στις καταβάσεις με τα παιδιά μου. Εξηγώ: βάζεις ανάποδα ένα διθέσιο στη μέση, και άλλα δυο εμπρός και πίσω. Έχεις μια "τραπεζαρία" στην οποία κάθονται και γευματίζουν 8 άτομα. Σημειωτέον ότι δεν μας απασχολεί το έδαφος από πέτρες/κλαδια κτλ. Μας απασχολούν βέβαια οι φίλοι οι οποίοι δεν είναι εξοικειωμένοι και προσπαθούν να κόψουν το λουκανικάκι στη λαδόκολα με μαχαίρι πανω στο σκαφάκι.... :-X
Reply


Messages In This Thread
Απ: Βοήθεια για αναζήτηση SOT 12! - by thanassis - 07-08-2014, 07:43 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)