Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Απο την οπτική του νέου μέλους
#10
(09-26-2013, 05:32 AM)aegeanpaddlers link Wrote: . Το θαλάσσιο καγιάκ είναι πολύ καινούργιο σπορ στην Ελλάδα και αυτό είναι το πρώτο φόρουμ που δημιουργείται.
Ας το φροντίσουμε όλοι λοιπόν όντας σεμνόί και προσεκτικοί.
Ας προσπαθήσουμε να βάλουμε τον εγωισμό μας κατά μέρος και ας επικροτούμε έμπρακτα ότι μας φαίνεται αξιόλογο και θετικό για το σπορ. Ας μην λέμε αβασάνιστα τις γνώμες και απόψεις μας μόνο και μόνο για να γίνεται ντόρος η επειδή δεν έχουμε τίποτα καλύτερο να κάνουμε. Στα χέρια μας βρίσκεται σε μεγάλο βαθμό η ανάπτυξη του σπορ στη χώρα μας και αυτό το φόρουμ είναι ένα πολύ δυνατό εργαλείο. Ας μην το κάνουμε καφενείο.
Επίσης με την ευκαιρία να πω ότι τα sit on top δεν είναι sea kayak και ως εκ τούτου είναι άσχετα με το φόρουμ. Η λογική του όλοι οι καλοί χωράνε εμένα δεν με βρίσκει σύμφωνο. Πρέπει να υπάρχουν κοινοί κώδικες και στόχοι. για να λειτουργήσει ένα φόρουμ.
Αλλιώς θα καταντήσει μια χάβρα χωρίς σκοπό και ενδιαφέρον.
Θα συμφωνήσω αλλά όπως είπε ο κ. dan λέτε οτι το φόρουμ γίνετε ενωτικός σύνδεσμος αλλα μετά βάζετε κριτίρια. Θα ήθελά να συμπληρόσω ότι το φόρουμ είναι για καγιάκ και στην κατηγορία τους δεν μπαίνει οπιοδήποτε μη μηχανοκίνητο σκάφος. Επίσης sea kayak δεν είναι το sit in αλλά οποιοδήποτε καγιάκ εκτός των white water που είναι για rafting. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν γίνετε π.χ. το white water να μπει στην θάλασσα, απλώς δεν θα πηγαίνει καλά γιατί είναι κατασκευασμένο για άλλη χρήση. Πάνω κάτω το καγιακ είναι καγιακ και πάει στο νερο άσχετα με την κατασκευή του. 2 παραδείγματα:Ψάρεμα κανείς με σιτ ιν αλλα πιο έυκολα με σιτ ον αλλα κάνεις. Ταξίδι κάνεις με σιτ ον αλλα πιο εύκολα με σιτ ιν αλλά κάνεις. Εγώ λεω ότι δεν χρειάζετε να μπουν κατηγορίες για τον παραπάνω λόγο. Επίσης και για τα πτυσσόμενα και αυτά καγιακ είναι.Εγώ θα συνεχίσω να βλέπω τις γνώμες του καθενώς και αν είναι να πω κάτι θα πώ μόνο την γνώμη μου.

Με εκτίμηση.
Μάριος
Το χειρότερο πράμα της ζωής, είναι να θες καγιάκ και να μην έχεις!
Reply


Messages In This Thread
Απ: Απο την οπτική του νέου μέλους - by skaz96 - 09-26-2013, 12:25 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)