Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SEASTAR X
#11
(07-26-2012, 12:44 PM)kayak link Wrote: ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ROLL ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΑΝΑΤΡΑΠΩ!!!!
Το SEASTAR V,  φίλε kayak,  είναι πρόταση για τον ghostdog,  που είναι προχωρημένος,  όχι ακόμα για σένα...
Με την ευκαιρία,  καλή αρχή με το καινούργιο απόκτημά σου!
Reply
#12
Σε ευχαριστώ,Εγώ πηρα το seastar x και τωρα που το ειδα πιστευω πως θα παει μια χαρα.Επίσης δεν μου φαινεται μικρό το καγιάκ για αρχη.Είναι μια χαρα
ΚΑΓΙΑΚ ,ΣΚΙ ,ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΒΟΥΝΑ.

ΤΑ ΠΑΝΤΑ......
Reply
#13
Φίλε Γιώργο ευχαριστώ για την φιλοφρόνηση. Δεν θα τολμούσα να πώ πως είμαι προχωρημένος αλλά αφού το λές εσύ με χαροποιεί. Smile Big Grin

Φίλε kayak καλορίζικο το σκαφάκι σου και καλές βόλτες. Για αρχάριος είναι δύσκολο να δώσεις 1000+ ευρώ από την αρχή για το τέλειο σκάφος, αλλά όπως όλοι μας άν ασχοληθείς πιό σοβαρά θα θελήσεις σύντομα να πάς σε κάτι μεγαλύτερο. Μην σε τρομάζει το μέγεθος. Θα το διαπιστώσεις και μόνος σου στη θάλασσα πως το μήκος είναι σύμαχός σου.
Reply
#14
Για έναν αρχάριο πιστευω είναι μια χαρα.Στον αποθηκευτικο χωρο οπως το είδα πιστεύω πως δεν μπαίνουν με τίποτα νερα.Μέσα εχει αρκετό χώρο για πράγματα.Βέβαια χρειαζεται δυο ατομα για να το κατεβάσουν από το αυτοκίνητο αλλα εντάξει.Τωρα εχεις δίκιο 1000+ ειναι λιγο υπερβολικο για την αρχη.Εγω το πηρα 400 ευρο.Εχετε υπόψην σας κανενα οικονομικο σωσίβιο μεχρι 30 ευρο;
ΚΑΓΙΑΚ ,ΣΚΙ ,ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΒΟΥΝΑ.

ΤΑ ΠΑΝΤΑ......
Reply
#15
Νέος στην παρέα και έχοντας ασχοληθεί με κωπηλασία σε νεαρή ηλικία πιστεύω ότι όσο πιο μακρύ είναι το σκάφος τόσο πιο καλά πάει στην ευθεία.
Reply
#16
(07-27-2012, 10:05 AM)kayak link Wrote: Για έναν αρχάριο πιστευω είναι μια χαρα.Στον αποθηκευτικο χωρο οπως το είδα πιστεύω πως δεν μπαίνουν με τίποτα νερα.Μέσα εχει αρκετό χώρο για πράγματα.Βέβαια χρειαζεται δυο ατομα για να το κατεβάσουν από το αυτοκίνητο αλλα εντάξει.Τωρα εχεις δίκιο 1000+ ειναι λιγο υπερβολικο για την αρχη.Εγω το πηρα 400 ευρο.Εχετε υπόψην σας κανενα οικονομικο σωσίβιο μεχρι 30 ευρο;

φίλε εγω πήρα αυτό
http://www.surfcenter.gr/cms/index.php/e...gory_id=34
  έχω 105 κιλά και μου είναι άνετο ...ο γιος μου στα 55 του είναι άνετο(και κομψό!!)...  έχει ενα εκπληκτικό σύστημα να αυξομειώνει το μέγεθος του...
το φοράμε σε καθε βόλτα...  με sit on top ενα ταπεινο seastarII    ποτε δεν τουμπάραμε ή δεν πέσαμε σε φουρτούνα για να το δοκιμάσουμε αλλα γενικά φαίνεται αξιόπιστο  (θεωρώ οτι και ο Κατσαρεας δεν θα πουλούσε σκουπίδια....)  τώρα που το γράφω να κανω δοκιμές με το σωσίβιο... κολύμπι ανέβασμα στο κανό κλπ

Reply
#17
mike1962, το ίδιο είχα πάρει όταν ξεκίνησα γιατί είχα ξεμείνει από λεφτά. Είναι ότι πιο χάλια έχω φορέσει στο καγιάκ. Αν δοκιμάσεις κάποιο αποκλειστικά για καγιάκ θα καταλάβεις τη διαφορά.
Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)