Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SEASTAR X
#1
ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΤΟ SEASTAR X.ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕ ΚΑΝΟ .ΤΟ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΠΟΤΑΜΙ.ΓΥΡΝΑΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΣΤΟΝ ΧΕΙΡΙΣΜΟ ΤΟΥ ΠΑΕΙ ΕΥΘΕΙΑ;
ΚΑΓΙΑΚ ,ΣΚΙ ,ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΒΟΥΝΑ.

ΤΑ ΠΑΝΤΑ......
Reply
#2
Φίλε μου όλα πάνε καλά αν ο κωπηλάτης ξέρει, αν όχι το καλύτερο είναι να πας να δοκιμάσεις κάποιο πρώτα και ιδανικά να κάνεις κάποια σχολή. Εκεί θα σου λυθούν όλες οι απορίες και θα γλυτώσεις και λεφτά από την επιλογή του σκάφους που θα κάνεις.
Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
Reply
#3
(07-24-2012, 04:52 PM)kayak link Wrote: ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΤΟ SEASTAR X.ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕ ΚΑΝΟ .ΤΟ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΠΟΤΑΜΙ.ΓΥΡΝΑΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΣΤΟΝ ΧΕΙΡΙΣΜΟ ΤΟΥ ΠΑΕΙ ΕΥΘΕΙΑ;
φίλε γεια σου,
έχω το sea srat II ..... είναι άλλο μέγεθος απο το δικο σου,
δεν εχω εμπειρία απο άλλα επώνυμα ....
η εταιρία    (seastar ) υπαρχει μόνο στην ελλαδα!!!!! καΙ  δεν μου γεμίζει το μάτι η ποιότητα του, μοιάζει φτηνοκινεζικη αντιγραφή-ΦΑΣΟΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ 
...δεν έχω δει στη πλεύση άλλα ΕΠΏΝΥΜΑ  για να μπορώ να εχω συγκριτική άποψη
...εαν μπορείς δες απο κοντά τα επώνυμα ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΣΥΓΚΡΗΝΕΙς...και ισως να αξιζει να βρεις στα ιδια χρήματα επώνυμο μεταχειρισμένο

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ εαν εισαι απο κοντινο μερος ελα να το δεις στη θάλασσα να το τεσταρεις
Reply
#4
(07-24-2012, 06:13 PM)stelios link Wrote: Φίλε μου όλα πάνε καλά αν ο κωπηλάτης ξέρει, αν όχι το καλύτερο είναι να πας να δοκιμάσεις κάποιο πρώτα και ιδανικά να κάνεις κάποια σχολή. Εκεί θα σου λυθούν όλες οι απορίες και θα γλυτώσεις και λεφτά από την επιλογή του σκάφους που θα κάνεις.

Τοσα χρονια ειχα βαρκα και ασχολουμουν και ηξερα κουπι.....
ΚΑΓΙΑΚ ,ΣΚΙ ,ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΒΟΥΝΑ.

ΤΑ ΠΑΝΤΑ......
Reply
#5
Τι σχέση έχει η βάρκα με το καγιάκ; Αφού ξέρεις και από κουπί όπως λες τότε θα γνώριζες και τι επηρεάζει το καγιάκ στο να πάει ευθεία.
Anyway, καλή τύχη με την επιλογή σου.
Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
Reply
#6
Κρίνοντας από το μήκος του αμφιβάλω αν θα μπορεί να πάει ευθεία. Στην περιγραφή του στα on-line μαγαζιά θα διαβάσεις "Εύκολο στον χειρισμό με μεγάλες δυνατότητες ελιγμών". Αυτό για μένα στη γλώσσα των πωλητών σημαίνει "Θα γυρίζει σαν σβούρα σε κάθε κουπιά"

Στο θαλάσιο καγιάκ, αντίθετα με το ποταμίσιο, το μέγεθος μετράει. Όσοι λένε το αντίθετο το έχουν μικρό (το καγιάκ ενοώ) Wink ;D

Σκεφτόμουν και εγώ το Seastar IV που είναι περίπου στις ίδιες διαστάσεις, αλλά sit-in για δεύτερο σκάφος, να περνάω την ώρα μου στην παραλία όσο η οικογένεια λιάζεται, χωρίς να κουβαλάω και να στήνω το folbot, αλλά έχω αμφιβολίες αν και για αυτό αξίζει τα λεφτά του. Αν κάποιος έχει γνώμη ας την μοιραστεί μαζί μας.
Reply
#7
ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΣΙΓΟΥΡΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ SEASTAR.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΡΧΑΡΙΟΣ.

2.ΠΟΤΕ ΕΝΑ ΚΑΓΙΑΚ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΕΥΘΕΙΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΟΥ;;;;;;ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΑΓΙΑΚ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΤΟΥ
ΚΑΓΙΑΚ ,ΣΚΙ ,ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΒΟΥΝΑ.

ΤΑ ΠΑΝΤΑ......
Reply
#8
(07-25-2012, 10:53 AM)ghostdog link Wrote: Σκεφτόμουν και εγώ το Seastar IV που είναι περίπου στις ίδιες διαστάσεις, αλλά sit-in για δεύτερο σκάφος, να περνάω την ώρα μου στην παραλία όσο η οικογένεια λιάζεται, χωρίς να κουβαλάω και να στήνω το folbot, αλλά έχω αμφιβολίες αν και για αυτό αξίζει τα λεφτά του. Αν κάποιος έχει γνώμη ας την μοιραστεί μαζί μας.
Δες το SEASTAR V.  Είναι το μόνο φθηνό σκαφάκι που θα είχε ενδιαφέρον,  για παιχνίδι στα κύματα και εξάσκηση τεχνικών στον περίγυρο της παραλίας,  όπως ζητάς.
Reply
#9
ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ROLL ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΑΝΑΤΡΑΠΩ!!!!
ΚΑΓΙΑΚ ,ΣΚΙ ,ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΒΟΥΝΑ.

ΤΑ ΠΑΝΤΑ......
Reply
#10
Παρακαλώ μην γράφεται με κεφαλαία, διαβάστε τους όρους χρήσης: http://www.sea-kayak.gr/index.php/topic,120.0.html

Παραθέτω:

Quote:Τα μηνύματα θα πρέπει να είναι γραμμένα στα Ελληνικά και όχι greeklish. Μην γράφετε ΚΕΦΑΛΑΙΑ, ούτε τον τίτλο του μηνύματος αλλά ούτε και το περιεχόμενό του. Όταν θέλετε να τονίσετε κάτι χρησιμοποιήστε bold χαρακτήρες. Eκτός του ότι είναι κουραστικό για αυτόν που διαβάζει το μήνυμα με τους κεφαλαίους χαρακτήρες, γενικότερα ο συγκεκριμένος τρόπος γραφής στον χώρο του Internet σημαίνει ότι "φωνάζετε", οπότε η άσκοπη και συνεχή χρήση τους είναι δυνατόν να προκαλέσει παρεξηγήσεις.
Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)