Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
παιδιά και καγιάκ
#1
Απο ποια ηλικία, με τι ,με ποιον, που ,ποτε, πως,με τι,.. Smile


Εάν λύσουμε απορίες απο βιβλία  κ.α. δεν είναι κακό πιστεύω να το γράψουμε και για ''εμάς'' που δεν διαβάζουμε ξενόγλωσσα βιβλία.Εχω αρκετά παιδιά και πολλές-πολλές απορίες.
Μήτσος.
Reply
#2
Eμένα η μεγαλύτερη μου είναι 12 και απο πέρσι έχει αρχίσει να βολτάρει( πάντα κοντά στην ακτή και πάντα υπό επιτήρηση). Νομίζω βασική προυπόθεση για να αρχίσει ένα παιδί είναι η ικανότητα στην κολύμβηση.
Πάντα ψηλά μένει η κορφή άν 'ειν και χιονισμένη,
Τόν βράχο δέρνει η θάλασσα μα πάντα βράχος μένει..
Reply
#3
Eχω ηλικιες απο 7 εως 16. Στο σύνολό τους 4.Μέχρι τώρα ολοι με το τριπλο-διπλο-μονο.Τώρα που άρχισαν να θέλουν ''μόνος μου'' θα πρέπει κάτι να κάνω.Για παιδί το malibu είναι σταθερότατο αλλά μεγάλο.Ετσι κατευθύνομαι σε μονά .Δυο για αρχή και βλέπουμε.
  Ποια είναι η σχέση ύψους και βάρους σε σχέση με το μήκος του σκάφους?Είναι οι ιδιες παράμετροι σε sit in και sit on ?
       
Μήτσος.
Reply
#4
Για τα παιδιά σκέψου και το scubi...
https://www.facebook.com/groups/11823678...791181435/

Αν είσαι στην Αττική μπορούμε να κανονίσουμε και δοκιμή.
Reply
#5
Δεν νομίζω οτι κάτι τέτοιο με καλύπτει.Θα ήθελα να τα έβαζα κατευθείαν σε sit in μικρό.Είναι αυτό εφικτό?Δεν ξέρω.
Μήτσος.
Reply
#6
Σε  sit in μικρό παιδί ?  Πρέπει να μάθει  roll  κ.τ.λ .  Μήπως είναι πιο βολικό το  sit on ??
Reply
#7
Σε μικρό παιδί το μήκος του σκάφους δεν παίζει ρόλο.
Όσο πιο στενό τόσο πιο εύκολο. Αυτό που εμείς θεωρούμε τεχνικό σκάφος ...απλός είναι στα μέτρα τους.
ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ είναι, το κουπί να είναι στα μέτρα του παιδιού.
τα λέμε στα Βουνά & στις Θάλασσες
X-DREAMer
Reply
#8
Δείτε τα Riot
Το χειρότερο πράμα της ζωής, είναι να θες καγιάκ και να μην έχεις!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)