Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
#31
Eχω δει πανιά κατάλληλα για τα καγιάκ μας, σκέφτομαι το χειμώνα μαζί με το πηδάλιο να πάρω ένα.

Για τις ανοικτές πλέυσεις ίσως ειναι η λύση!!!!!
It's a long way to the top, if you want to Rock n' Roll...
Reply
#32
Φίλε Hakem μια και το ανέφερες πριν 3 εβδομάδες έδεσα το kayak (tandem sit on) του φίλου μου και πηγαίναμε με 7 χαω (με το GPS και με αέρα 6 -7 knots δηλαδή τίποτα).
Όσο για την βόλτα δεν υπάρχει θέμα....η ταχύτητα ρυθμίζεται.

Πάντως το πανί είναι άλλη αίσθηση. Στην αρχή ξεκινάς με σκοπό να το έχεις ως βοηθητικό μέσο και σε λίγο καιρό γίνεται το κύριο και ξεχνάς το κουπί.
Reply
#33
(09-06-2012, 06:00 AM)luca link Wrote: Φίλε Hakem μια και το ανέφερες πριν 3 εβδομάδες έδεσα το kayak (tandem sit on) του φίλου μου και πηγαίναμε με 7 χαω (με το GPS και με αέρα 6 -7 knots δηλαδή τίποτα).
Όσο για την βόλτα δεν υπάρχει θέμα....η ταχύτητα ρυθμίζεται.

Πάντως το πανί είναι άλλη αίσθηση. Στην αρχή ξεκινάς με σκοπό να το έχεις ως βοηθητικό μέσο και σε λίγο καιρό γίνεται το κύριο και ξεχνάς το κουπί.


Στην περίπτωση αυτή ενα μικρό καταμαράν θα ήταν καλύτερο, μια που αυτοσκοπός του καγιάκ ειναι το κουπί!!!!
It's a long way to the top, if you want to Rock n' Roll...
Reply
#34
Όπως τη βρίσκει ο καθένας. Το καθετί που κάνεις στη θάλασσα είναι διασκέδαση.
Reply
#35
(09-06-2012, 07:00 AM)nikkami link Wrote: Όπως τη βρίσκει ο καθένας. Το καθετί που κάνεις στη θάλασσα είναι διασκέδαση.

Ακριβώς φίλε Νικ.....και για μένα το παν είναι η διασκέδαση και με το πανί το χαμόγελο φτάνει μέχρι τ' αυτιά.
Reply
#36
(09-06-2012, 07:18 AM)luca link Wrote: [quote author=nikkami link=topic=84.msg2034#msg2034 date=1346914856]
Όπως τη βρίσκει ο καθένας. Το καθετί που κάνεις στη θάλασσα είναι διασκέδαση.

Ακριβώς φίλε Νικ.....και για μένα το παν είναι η διασκέδαση και με το πανί το χαμόγελο φτάνει μέχρι τ' αυτιά.
[/quote]


Περνάς καθόλου από Αγ. Τριάδα? η μπαίνεις μόνο Περαία???
It's a long way to the top, if you want to Rock n' Roll...
Reply
#37
Η αλήθεια είναι ότι προχθές ήταν η 1η φορά που το έριξα Περαία. Συνήθως μπαίνω από Μηχανιώνα - Επανωμή - Αγγελοχώρι. Αγία Τριάδα πέρασα αλλά στα ανοιχτά.
Reply
#38
Συνήθως μπαίνω από τα Βράχια Αγ. Τριάδος και φτ'ανω ως το Riviera και πίσω!!!! Αν ο καιρός ειναι καλός το ΣΚ μπορει να βρεθούμε μέσα!
It's a long way to the top, if you want to Rock n' Roll...
Reply
#39
Γεια χαρά παιδιά!!
Είμαι ο Κώστας και μένουμε μόνιμα τα τελευταία χρόνια στην Επανομή. Φέτος πήραμε ένα διπλό και μπαίνουμε με την σύζυγο ανάμεσα Ποταμού και Ηράκλειας...  Βόλτες κάνουμε μέχρι το φανάρι...
No pain, no beer! Κώστας
Reply
#40
Kαλησπερα μετα απο καιρο!

Μετα και την αγορα της καταλληλης ενδυσης, εγω κι ο ξαδερφος μου το ριξαμε στην περαια παλι.

Ανακαλυψαμε κι εναν υποτυπώδη ομιλο εκει. Σκεφτομαστε να τα παρκαρουμε τα καγιακ εκει, ετσι ωστε να μην χρειαζεται καθε φορα φορτωμα απο το σπιτι και τουμπαλιν. Αλλα το κοστος ρε παιδια υψηλο.

50 ευρω η φυλαξη τον χρονο (δεκτον)

60 ευρω η εγγραφη (μαλακια)

100 ευρω καθε χρονο για να εισαι μελος (λες και ειμαστε μελη σε yacht club πολυτελειας).

Οποιος αυτην την περιοδο το ριχνει στα γνωστα μερη, ας ενημερωσει.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)