The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.17 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.17 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.17 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.17 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit




Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Χρηστικές ιδιοκατασκευές
#1
Εργαλειοθήκη (μικρή, των 3€) βιδωμένη μπροστά, στο διθέσιο sot μου. Πάνω της, σταντ από pvc (σωλήνα Φ32 και Τ) με υποδοχή για το αδιάβροχο τάμπλετ μου, καλαμοθήκη και πυξίδα. Μπροστά της διακρίνεται πλωτή άγκυρα,  σε υφασμάτινη μολυβοθήκη.

Edit: Στο τάμπλετ απεικονίζεται και η μέγιστη ταχύτητα, που έχω επιτύχει στο εν λόγω καγιάκ, με συνεπιβάτη.  Smile


Attached Files Thumbnail(s)
       
Reply
#2
Καλάθι ψαρέματος / αποθήκευσης, από τελάρο κηπευτικών, με 4 κομμάτια σωλήνα pvc στις γωνίες (οι 2 για καλαμοθήκες, με εγκοπές σταθεροποίησης του μηχανισμού) και 2 μικρές εργαλειοθήκες στερεωμένες στα πλευρά, με δεματικά. Το καλάθι τοποθετείται στη μέση του καγιάκ και στερεώνεται σε πλαϊνούς κρίκους με καραμπίνερ. Την ιδέα την πήρα από βίντεο στο youtube.

Edit: περιέχει και κουβά, αφαιρούμενο...  Big Grin


Attached Files Thumbnail(s)
       
Reply
#3
Μ΄αρέσει !!  Smile
Reply
#4
....Και δε μου λέτε..... εάν (ο μη γένοιτο... έτσι..) σου γυρίσει η φορτηγίδα πώς θα τη μαζέψεις όλη αυτή την "προίκα" που κουβαλάτε εσείς οι ψαράδες? ;D
Reply
#5
Το καλάθι όπως είπα προσδένεται πάνω στο καγιάκ. Το τάμπλετ, παρότι σφηνώνει στο σταντ, δένεται κιόλας πάνω του με αρτάνη (κι από την πίσω πλευρά - δε φαίνεται στη φωτό). Η εργαλειοθήκη, στην οποία στέκεται το σταντ, σφιγμένο με δεματικά πάνω της, είναι βιδωμένη στο καγιάκ, σε βάση που προϋπήρχε εσωτερικά στο καγιάκ (μεταλική με σπειρώματα).
Τα καλάμια πρέπει να δένονται, για να μη χαθούν σε μια τέτοια περίπτωση, αλλά δεν το κάνουμε, για να μη μπλεκόμαστε.
Ο φωτογραφίες είναι τραβηγμένες με το καγιάκ σε πλάγια θέση. Όχι ότι ασκούνται ίδιες δυνάμεις, με το να τουμπάρει και να δέχονται τα πράγματα τη δύναμη του νερού, αλλά πιστεύω ότι δε θα έχω θέμα απωλειών, με εξαίρεση κανένα καλάμι (και τον κουβά, αν δεν είναι δεμένος). Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)