Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Κάθισμα σε καγιάκ
#10
Με το λουμπάγκο που μ΄έχει πιάσει τις τελευταίες μέρες, για να μπώ στο καγιάκ χρειάζομαι πολυθρόνα....(δεν ξέρω άν θα βγώ ). :'(

Για να σοβαρέψουμε, δεν πιστεύω ότι όλες αυτές οι  λεπτομέρειες είναι τόσο σημαντικές. Σαφώς και οι γραφές λένε για τις τετραγωνικές ρίζες του συνημίτονου του μήκους του πήχη του αριστερού χεριού κτλ, κτλ. Βέβαια, ο γκουρού τότε, στην παγωμένη Γροιλανδία, εάν δεν τα τηρούσε δεν θα έτρωγε ... φώκια στα κάρβουνα, ούτε αυτός ούτε το σπίτι του. Ομολογώ ότι δεν έχω την εμπειρία από δοκιμές διαφορετικού εξοπλισμού για να δικαιούμαι τη μέγιστη βαρύτητα της άποψής μου. Παρ’ όλα αυτά θεωρώ ότι χάνουμε την ουσία έχοντας στο μυαλό μας ότι, λχ ... "το σκαφάκι είναι μακρύ, δεν κάνει για σερφ, είναι κοντό δεν κάνει για 3μηνα ταξίδια...." Θελώ να πιστεύω ότι, η κατοχή και ιδιαίτερα για κάποιους που μπήκαν στη διαδικασία της κατασκευής ενός σκάφους, είναι ψυχοκινητική εμπειρία.
Τηρουμένων των αναλογιών, σε μικρότερη ηλικία(δεν έχει να κάνει με την ηλικία, χρονικά μόνο) και σε άλλο ... κλάδο, έχω περάσει ανάλογες καταστάσεις. Τότε μας έφταιγαν οι αναρτήσεις γιατί δεν πηγαίναμε με 300 στα μονοπάτια, οι μανέτες γιατί δεν φρενάραμε απ΄τα 200 σε 3 μετρα και άλλα πολλά τα οποία, εάν τα ... διαγνώσεις και τα απομονώσεις, νομίζω ότι στο τέλος θα περνάς καλύτερα.


Τροφή για ενδοσκόπηση  Wink

Σ.Σ.: τελικά το λουμπάγκο χτυπά και στο κεφάλι Tongue

Reply


Messages In This Thread
Απ: Κάθισμα σε καγιάκ - by dan - 09-11-2015, 05:34 AM
Απ: Κάθισμα σε καγιάκ - by dan - 09-14-2015, 05:36 AM
Απ: Κάθισμα σε καγιάκ - by thanassis - 09-19-2015, 08:11 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)