Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Κάθισμα σε καγιάκ
#8
Λοιπόν, η αλλαγή στο κάθισμα όντως μου άλλαξε και την απόσταση από τα thigh braces, αλλά αυτό διορθώθηκε εύκολα «κονταίνοντας» ένα κλικ τα foot pegs (τα οποία τα «μακραίνω» ένα κλικ το χειμώνα με πιο χοντρά παπούτσια). Το κύριο πρόβλημα πρέπει να ήταν η στήριξη στο πλάι το αποτέλεσμα της στην «επαφή» με το καγιάκ. Είχα την εντύπωση ότι ένα καλό κάθισμα σχετίζεται με την άνεση μετά από μερικές ώρες και όχι με κάτι παραπάνω, φαίνεται ότι δεν είναι έτσι…

Ο επόμενος προβληματισμός του αρχάριου έχει να κανεί με ένα την κατασκευή ενός παραδοσιακού sof  που ζαχαρώνω. Η θεωρία λέει ότι το φτιάχνω «στα μέτρα» μου και είναι όλα μέλι – γάλα (στα βιβλία φαίνεται πολύ απλό), αλλά απ΄ ότι φαίνεται:
- Αλλάζω ντύσιμο, αλλάζουν τα μέτρα μου. Χάνω ένα – δύο πόντους  στο «βάθος» της γάστρας, αλλάζουν τα μέτρα μου. Και πόσο λυγισμένα μου αρέσει να είναι λυγισμένα τα πόδια μου για να πάρω τα μέτρα μου? Ποια είναι τα μέτρα μου οεο???
- Κάθισμα δεν υπάρχει, θα κάτσω κέντρο ή μονόπατα και μετά θα αναρωτιέμαι γιατί δεν πάει ίσια?

Μου φαίνεται ότι θα ξεκινήσω να το φτιάχνω και ότι βγει – οι διορθώσεις στα επόμενα μέχρι να βρω τα «μέτρα» μου….
Reply


Messages In This Thread
Απ: Κάθισμα σε καγιάκ - by dan - 09-11-2015, 05:34 AM
Απ: Κάθισμα σε καγιάκ - by dan - 09-14-2015, 05:36 AM
Απ: Κάθισμα σε καγιάκ - by θανάσης - 09-17-2015, 08:14 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)