Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3η συνάντηση μελών φόρουμ, 6-8 Νοεμβρίου 2015 Κρήτη
#29
Καλημέρα σε όλους,

Αρκετοί φτάνουν Παρασκευή οπότε θα κανονίσουμε συνάντηση την Παρασκευή για γνωριμία και κουπί κοντά στο Ηράκλειο. Από μια γρήγορη ματιά που έριξα ο καιρός θα είναι οκ για να κάνουμε κουπί στην περιοχή της Αγίας Πελαγίας (25χλμ από το Ηράκλειο) ή κάπου τριγύρω.
Όσοι θα έρθουν, μπορούν να κλείσουν δωμάτιο για την 1η μέρα (την επόμενη θα μείνουμε σε αντίσκηνα) στην περιοχή της Αμμουδάρας μιας και είναι φθηνά και βολεύει όσους έχουν αμάξι για την μεταφορά. Ψάξτε στο booking.com, έχει δίκλινα με 30€ τη βραδιά.

Σχετικά με τη μεταφορά, δυστυχώς έπαθε μια ζημιά το 7θέσιο αυτοκίνητο μου και πιθανόν να μην είναι έτοιμο την Παρασκευή οπότε μπορώ να μεταφέρω 4 άτομα στο άλλο + 1 ο Φώτης που θα έρθει με τη μηχανή (έχω 2ο κράνος για όποιον πάει με τη μοτοσικλέτα). Νομίζω αν δεν κάνω λάθος ότι 5 έρχονται από Παρασκευή. Μόνο την Παρασκευή είναι πρόβλημα η μεταφορά γιατί τις άλλες μέρες θα βοηθήσουν φίλοι, απλά δουλεύουν την Παρασκευή και δεν μπορούν να βοηθήσουν.

Όσοι δεν μου έχετε στείλει τα στοιχεία που γράφω παραπάνω στείλτε μου στο [email protected].

Σχετικά με τον καιρό. Η θερμοκρασία έχει πέσει περίπου στους 15-18oC και το βράδυ 2-3oC πιο κάτω με αρκετή υγρασία. Να κρατάτε χειμερινά ρούχα και κυρίως ρούχα να αλλάξετε μετά το τέλος της κάθε μέρας. Το νερό είναι ανάλογα την τοποθεσία από 19-21oC. Μην ξεχάσετε να έχετε μαζί σας μπουφάν το οποίο μπορείτε να χρησιμοποιήσετε κατά την κωπηλασία (κάτι ελαφρύ).

Ότι θέλετε να ρωτήσετε στη διάθεσή σας.
Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
Reply


Messages In This Thread
Απ: 3η συνάντηση μελών φόρουμ, 6-8 Νοεμβρίου 2015 Κρήτη - by stelios - 11-03-2015, 07:32 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)