Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Πάμισος Μεσσηνίας με φουσκωτό καγιάκ
#8
(06-05-2015, 06:15 AM)pankan link Wrote: Θα παρακαλούσα λοιπόν σε μελλοντικές δημοσιεύσεις, εκτός από όμορφες φωτογραφίες να υπήρχαν και χρησιμες πληροφορίες όπως εμπόδια, σημεία ξεκούρασης, σημεία εγκατάλειψης κλπ.
Στο Νέστο λέω να πάω αρχές Αυγούστου. Θα ανοίξω λίγο πριν θέμα και σε περιμένω να με βοηθήσεις με πληροφορίες.

Η πρότασή σου είναι καλή, όσον αφορά σημεία εισόδου/εξόδου. Όσον αφορά τα λοιπά σημεία που αναφέρεις να επισημάνω ότι οι όποιες οδηγίες καταγραφούν, θα πρέπει να ληφθούν υπόψιν ώς επισημάνσεις για περιορισμενο χρονικό διάστημα και συνθήκες. Το τοπίο σε πότάμια με λασπώδη κοίτη και ακτές είναι ευμετάβλητο και ώς προς τη ροή και ώς προς τα εμπόδια.
Το περασμένο Σ/Κ διανυκτέρευσα εντός των στενών του Νέστου. Από το Σεπτέμβριο που μπήκα τελευταία έως και σήμερα χάθηκαν 2 νησίδες, σε 4 στροφές ακολουθείς άλλη πορεία ενώ εμφανίστηκαν διάσπαρτες άλλες 5-6 μικρότερες νησίδες. Δεν αναφέρω δέντρα και κλαδιά διάσπαρτα σ΄όλο το μήκος της κατάβασης.

Όποτε προκύψει η εκδρομή σου είμαι διαθέσιμος και για πληροφορίες και για συνάντηση. Εάν μας επισκεφτείς αρχές Αυγούστου το πιο πιθανό είναι να λείπω για διακοπές. Όπως και να΄χει κι εγώ να μην είμαι, θα είναι φίλοι μου οι οποίοι μπορούν να βοηθήσουν.
Reply


Messages In This Thread
Απ: Πάμισος Μεσσηνίας με φουσκωτό καγιάκ - by thanassis - 06-05-2015, 08:27 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)