Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Στεγανές στολές για καγιάκ
#8
Μήτσο δεν είναι νεοπρέν αλλά λάτεξ στο λαιμό στις καλές στεγανές. Είναι πιο άνετο από το νεοπρέν και σχεδόν όλες έχουν σημεία που μπορείς να το κόψεις για να ανοίξει λίγο να μην σε ενοχλεί.Εγώ φαντάσου στη δική μου το έκοψα 4 στάδια (έχει 8 ) και ούτε μπαίνει νερό, ούτε με ενοχλεί καθόλου όλη μέρα να την φορώ.

Στεγανό παντελόνι δεν υπάρχει, ή στεγανή ή τίποτα. Αυτά που διαφημίζουν στεγανά μαζί με μπουφάν είναι μούφα τα περισσότερα, μπάζουν πολύ γρήγορα σε σχέση με τη στεγανή. 3 φίλοι έχουν πάρει και οι 3 το μετάνιωσαν.

Μήτσο και Θανάσση, αν το μέγεθος Large σας κάνει (κάνει για κωπηλάτες από 180-190μ) μπορώ να σας δανείσω τη δική μου δωρεάν να την δοκιμάσετε για ένα ΣΚ ο καθένας, απλά θα επιβαρυνθείτε τα μεταφορικά και φυσικά να την προσέχετε. Αν σας ενδιαφέρει στείλτε μου ένα μήνυμα να το κανονίσουμε.

Αυτό που πρέπει να προσέξει κάποιος στην αγορά της στεγανής είναι να έχει οπωσδήποτε φερμουάρ μπροστά καθώς και ένα 2ο για να κάνουμε την ανάγκη μας στα γρήγορα. Προσοχή στο κλείσιμο μην σας πιάσει το εργαλείο Smile

Την δική μου προτίμησα να την πάρω χωρίς κουκούλα γιατί μου τη σπάει το νερό που μαζεύει στα ρολ. Όταν ρίχνει καρέκλες φορώ ένα καπέλο για να μην τρώω τη βροχή στο πρόσωπο.
Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
Reply


Messages In This Thread
Απ: Στεγανές στολές για καγιάκ - by stelios - 12-16-2014, 06:27 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)