Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
επιλογή tandem sit on top kayak
#1
καλησπέρα.
αν και απ ο,τι βλέπω οι περισσότεροι εδω προτιμάτε τα sit in θα ήθελα την βοήθειά σας...
σκοπός μου είναι η αγορά ενός διπλού sit on top kayak για εκδρομούλες και διανυκτερεύσεις σε παραλίες της Κρήτης. οι αποστάσεις που θα κάνω υπολογίζω οτι δεν θα ξεπερνούν τα 15 χλμ ανα κατεύθυνση και σίγουρα θα συναντάω κάποιες φορές  4-5 μποφόρ. το αυτοκίνητό μου είναι 4μετρα περίπου 3θυρο.... προτιμώ να είναι γρήγορο και ας μην είναι άνετο σε χώρους. έχω καταλήξει σε 4 μοντέλα απο 2 εταιρίες και θα ήθελα την γνώμη όσων τα έχουν πλοηγήσει...
feelfee gemini
feelfree corona
oceank. malibu 2 xl
oceank. zest 2

αν κάποιος συνιστά άλλη εταιρία ή μοντέλο, ευχαρίστως να μου το προτείνει
Reply
#2
Φίλε villi χωρίς να θέλω να σε απογοητέψω αλλά με sit on top και 5 μποφόρ στην Κρήτη (την έχω γυρίσει όλη άκρη σε άκρη) αν κάνεις 15 χιλιόμετρα θα είσαι ήρωας. Στο 5άρι είναι 2+ μέτρα το κύμα στην Κρήτη και άσε τους καταβατικούς που επηρεάζουν μακράν περισσότερο λόγω όγκου το sit on top.

Σε όποιο και να καταλήξεις από αυτά που γράφεις στην πράξη θα δεις ότι δεν θα μπορείς να κάνεις αυτά που γράφεις ότι θέλεις. Πάρε κανένα από καμιά παραλία πχ από την Αλμυρίδα και πήγαινε με 4άρι προς Γεωργιούπολη και θα δεις πως πάνε.

Καλό απόγευμα
Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
Reply
#3
με λιγότερα μποφόρ και παρόμιες αποστάσεις , έχει ελπίδες ένα sit on top;
Reply
#4
ocean zest 2....
Reply
#5
Με 5 μέτρα και 77.5 πόντους το Ocean να το δω στον καταβατικό της Κρήτης και στο 5άρι. Κολυμπώντας θα πας γρηγορότερα.

Φίλε villi κάνε αυτό που σου πρότεινα και θα καταλύξεις μόνος σου αν σε καλύπτει ή όχι το sit on top. Στην Αλμυρίδα αν δεν κάνω λάθος έχουν Ocean kayaks πάνω κάτω στις διαστάσεις του μοντέλου που σου έγραψαν παραπάνω.
Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
Reply
#6
προς το παρόν υποδεέστερα ενοικιαστικά με κάλυψαν εν μέρει, σε παραλίες του νοτου σε μικρότρες αποστάσεις και σχετικά ήρεμες θάλασσες.
ευχαριστώ για τις συμβουλές, θα τα δοκιμάσω
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)