Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Perception Carolina 12 vs SeaBird Discovery
#5
Φίλε Τάσο: καλως ήρθες στο φόρουμ.
Το δίλημμα σου είναι μεγάλο και δύσκολο.Η λογική λέι ότι ένα σκάφος σαν αυτό το στύλ που προτείνει ο John f μπορεί να σε καλύψει σε όλα. Εγώ θα συμπλήρωνα μια εναλλακτική πρόταση με βάση ότι έχω ζήσει έως τώρα.Είμαι κάτοχος ενός αρκετά σταθερού sit in και έκτός απο τις βόλτες μου έχω δοκιμάσει και τσαπαρί.Η εμπειρία που είχα είναι ότι δεν θα ξαναπάω για ψάρεμα για τους παρακάτω λόγους:
Εάν ψαρεύεις για πολλή ώρα πιάνεσαι πολύ και είναι λίγες οι θέσεις που μπορούν να σε ξεκουράσουν.
Επίσης οι χώροι που έχεις στη διάθεση σου δεν βοηθούν σε τέτοια διαδικασία με αποτέλεσμα στο τέλος να σε εκνευρίζει το όλο σκηνικό.
Θα σου πρότεινα αυτό που ετοιμάζομαι να κάνω και εγώ.Αγόρασε ένα φτηνό μεταχειρισμένο sit on top γύρω στα 3,5 μέτρα και όσο μπορεί να είναι φαρδύτερο.Το μεταχειρισμένο το προτείνω για να μην λυπηθείς πατέντες και κατασκευές που θα χρειαστούν για το ψάρεμα.Ασχολήσου όσο διάστημα θες και με την άνεση σου αργότερα αγόρασε ένα sit in χωρίς στην επιλογή σου να δεσμεύεσαι και με το ψάρεμα.
Έτσι θα μπορέσεις να καλύψεις και τις δύο ανάγκες και θα χαρείς και τη μαγεία του sit in.
Reply


Messages In This Thread
Απ: Perception Carolina 12 vs SeaBird Discovery - by Παπαπαναγιώτου Γιάννης - 01-30-2014, 08:12 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)