Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Κατασκευή καγιάκ siskiwit
#42
Λοιπον ως αναφορα την υαλοταινια , το υαλουφασμα και το ειδος εποξικης κολλας το τοπιο ξεκαθαρισε ,σας ευχαριστω πολυ !...
( μενει λιγο μια μεση εκτιμηση της ποσοτητας κολλας - ο Chris Kulczycki αναφερει 2 γαλονια , αλλου στο διαδυκτιο αναφερουν την μιση ποσοτητα - η εμπειρια σας ; ) . Φιλε seakayak , το coloidal silica που αναφερεις παραπανω ειναι αυτο που στο fibermax το αναφερει σαν σκετο silica ( ; ) και χρισημοποιηται αντι του wood flour ( στην κατατοπιστικοτατη περιγραφη σου στην nautilia χρισημοποιησες το δευτερο και microμπαλονακια και οχι σιλικα που απ'οτι το γκουγκλαρα ειναι πολυ σκλιρο και γυαλοχαρτιζεται πολυ δυσκολα - η γνωμη σου ; ) . Φιλε Thanassis ο σκοπος που ρωταω , ενω εχω δει αρκετα στο διαδυκτιο
( π.χ. jcoppens k.a. - ακομη και ρωσσικα site εχω δει - κατεχω την γλωσσα ) ειναι διπλος : 1) να διευκρινισω καποιες λεπτομεριες ή διχογνωμιες που συναντω , ωστε κι οποιος αλλος ασχολειται η θα ασχοληθει στο μελλον να εχει μια πιο καθαρη εικονα πανω σε καποια ζητηματα κατασκευης διαβαζοντας τις συμβουλες σας και 2) κανω αυτο ακριβως που υπαινισσεσαι : το ψαχνω πολυ καλα απ'ολες τις πυθανες πηγες . Κι οπως το ανεφερα και πιο πανω η εμπειρια σας και ειδικα στην ελληνικη πραγματικοτητα την θεωρω ( δεν χαιδευω αυτια !...) σημαντικη . Οποτε εγω θα συνεχιζω να ρωταω    ( αλλη μια φορα συγνωμη αν γινομαι φορτικος ) κι αν εχετε την διαθεση απαντατε...
Reply


Messages In This Thread
Απ: Κατασκευή καγιάκ siskiwit - by letasos - 02-18-2014, 09:46 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)