The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit




Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ξύλινο sit-on sea island sport
#41
excellent !!! Smile Smile Smile
Reply
#42
Άψογος!!!

Έχω να αναφέρω βεβαίως ότι, στη δικιά μου περίπτωση, με τον τρόπο αυτό (δηλ. με αφρώδη νεοπρέν ταινία) τα ταμπούκια παίρνουν πάντα νερό (ιδιαίτερα το πίσω στο σερφάρισμα). Για την ώρα συνεχίζω να τα σφραγίζω με φαρδιά ηλ/κη ταινία, με επιτυχία είναι αλήθεια. Το χειμώνα υπολογίζω να τα φτιάξω σαν σάκο με pvc ύφασμα ή να .... υποκύψω στην αγορά και εγκατάσταση έτοιμων.
Reply
#43
Εγω δεν νομιζω οτι εχω αλλες επιλογες για τα hatch. Τωρα αν βαζουν , ελπιζω να μη ειναι πολυ .  Big Grin

Δεν θα ξερω  πως να το αντιμετωπίσω .  Sad
Reply
#44
Μιλάμε πάντα για flush hatch. Δεν γνωρίζω εάν είναι επιτυχημένα τα "καπάκια με τους ιμαντες. Έχω τις επιφυλλάξεις μου.

Έχω βγάλει μέχρι 2 ποτήρια νερό σε ημερήσια εκδρομή με τον καιρό πίσω μου και πολύ σερφαρισμα. Τότε αποφάσισα να κλεινω το χείλος με ταινία μέχρι ν΄ ασχοληθώ σοβαρά για να λύσω το πρόβλημα. Σκοπευω να κάνω κάτι σαν αυτό που φαίνεται στην φωτο που ανεβάζω, σκεπασμένο με το υπάρχον καπάκι.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply
#45
δεν καταλαβαίνω τι βλέπω  Sad.

Θα δω , σε λίγες μέρες,  τι θα παίξει με τις καταπακτές.
Reply
#46
Βλέπεις έναν αδιάβροχο σάκο κολλημένο από κάτω στο χείλος της τρύπας και διπλωμένο από επάνω. Το κλείσιμο εδώ γίνεται με velcro και όχι με buckle.
Reply
#47
Thanassis μπήκα  Wink

το κατάστρωμα  κολλήθηκε , οπότε πριν το υαλούφασμα εχει τρίψιμο . Πολύ τρίψιμο  :o


Attached Files Thumbnail(s)
               
Reply
#48
Ερώτηση.!!

Υπάρχει κάποιο "κόλπο" στην τοποθέτηση της αυτοκόλλητης ταινίας , από neopren , στο καπάκι από το ταμπούκι ??
Ειδικά στην ένωση , χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο?
Με σκοπό πάντα να μειώσω τις διαρροές
Reply
#49
;D

Υπάρχει άλλα το ξέρει μόνο αυτός:

http://aj-web.blogspot.gr/2011/10/david-...mb-tv.html

....και δεν μας το λεει!
Reply
#50
Λοιπόν, έχω δοκιμάσει στενή, φαρδιά, παχιά λεπτή ταινία, έχω δοκιμάσει όλα τα "ματζούνια" που αναφέρει ο κάθει ειδικός (και μή) στο διαδύκτιο για την ένωση. Έβαλα μέχρι λαστιχόκολλα στην ένωση...

Το αποτέλεσμα παρέμενε πολύ....υγρό :'(

Εκτιμώ ότι ο τρόπος αυτός δεν είναι υδατοστεγείς. Χρειάζεται ενός είδους χείλος για να διώχνει το νερό. Μια που είσαι στη διαδικασία κατασκευής παραθέτω 2 τρόπους:

http://www.oneoceankayaks.com/Wshophtm/Shop19.htm
http://www.topkayaker.net/Articles/Instr...kHatch.htm

Παραθέτω επίσης και έναν τρίτο, αυτόν που χρησιμοποιώ:
http://www.gas-shop.gr/index.php?SCREEN=...ctID=20515 :Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)