Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Πρόταση διαρθρωτική αλλαγής της φυσιογνωμίας του φόρουμ.
#7
(09-14-2013, 04:59 PM)Random link Wrote: Αρχικά να ζητήσω συγγνώμη για το προηγουμενο μου ποστ no comments. Κατα δευτερο λογο δν βλεπω καμμια βαση και καμμια ουσια σε οσα λες Γιωργο. Ξεχνας οτι στην προ φορουμ εποχη ειχαμε ολοι μαυρα μεσανυχτα για τα εμπορικα δρωμενα στο χωρο του καγιακ. Οπως επισης οτι σχεδον ολες οι συναντησεις των λιγων ανα την Ελλαδα καγιακερ οφειλονται σε αυτο το φορουμ. Επισης δν καταλαβαινω γιατι ενδιαφερεσαι αν θα στενοχωρησεις καποιους εμπορους. Οταν αυτοι σου ξαφριζαν το πορτοφολι ηταν ωραια? Παροτι συμπαθω ιδιαιτερα ολους τους εμπορους του χωρου και δη τον δημιουργο του φορουμ, θα σου πω οτι θα κοιταξω το συμφερον μου οπως κανει και ο εμπορος απεναντι σε εμενα.
Επισης σκοπος του φορουμ ειναι να σχολιαζουμε προιοντα και μαρκες για να γλυτωνουμε απο ασκοπες αγορες λοιπους φιλους, και να τους προλαμβανουμε απο αγοραστικα ατοπηματα που οι ιδιοι εχουμε πεσει. Δεν ειμαστε αμερικανακια και ουτε θα γινουμε. ΠΑγκοσμιως τα φορα στο ιντερνετ και ειδικα για καγιακ εχουν την σωματοδομη αυτου του φορουμ. Ευχομαι να μην αλλαξει η δομη του φορουμ αλλα αντιθετα να επικρατησει πανικος με αναφορες σε προσωπα,πραγματα και τιμες ουτως ωστε να σταματησει η ασυδοσια στην επιβολη των τιμων που μας επιβαλλουν. Δεν με ενδιαφερουν ουτε τα εμπορικα απορρητα, αλλα η τιμιοτητα κ η αγαπη για το χομπυ μου.
Θυμιζω οτι οταν αγοραςα το 585 το καγιακ μου δεχθηκα πολλα μηνυματα απο φιλους που ενδιαφερονταν να το αποκτησουν και μεσω αυτου του φορουμ τους εδωσα την δυνατοτητα για πολλες πληροφοριες και οπως επισης και να το δοκιμασουν.
Κλεινοντας να ζητησω συγγνωμη για το αυστηρο υφος μου αλλα ας πεσουν οι μασκες επιτελους, το μονο που θελω ειναι γνωση, πληροφοριες και ανταλλαγη αποψεων. Και επισης λογικες τιμες στην δυσκολη εποχη που διανυουμε. Το αν θα στενοχωρησω ή θα ευχαριστήσω κάποιον με τα λεγομενα μου σχετικα με ενα προιον το οποιο ειναι στην κατοχη μου ή το έχω αποψη για αυτο ποσώς με ενδιαφερει. Φιλικα παντα, τα παραπανω εκφραζουν την γνωμη μου και μονον.

Συμφωνώ απόλυτα και παράλληλα να συμπληρώσω ότι η ποιότητα ενός φόρουμ (fori) έγκειται στην ποιότητα των δημοσιεύσεων των συμμετεχόντων καθώς και στην ορθή, αμερόληπτη κρίση των διαχειριστών.

Ουδόλως με απασχολεί αν θα στενοχωρηθεί κάποιος έμπορος από τα γραφόμενά μου, και ούτε θα πρέπει κανείς να επιτρέψει στον εαυτό του αυτολογοκρισία έστω και στον ελάχιστο βαθμό, προκειμένου να μην δυσαρεστήσει ή να μην νιώσει ότι αβαντάρει κάποιον εκ του εμπορικού κυκλώματος.

Η ουσία ενός φόρουμ βρίσκεται στην ελεύθερη ανταλλαγή απόψεων μεταξύ των μελών, χωρίς καμία λογοκρισία ή αυτολογοκρισία. Στο πλαίσιο αυτό, δεν θα με ενοχλούσε να έβλεπα και τους ίδιους τους εμπόρους να συμμετέχουν, χωρίς κανέναν περιορισμό, αρκεί στο προφίλ τους να υπάρχει ως διακριτικό ο χαρακτηρισμός 'επαγγελματίας'. Το βρίσκω εξόχως ενδιαφέρον μάλιστα.

[Image: paimei.jpg]

What the sea wants, the sea will have. The 1.000nm Project.


Messages In This Thread
Απ: Πρόταση διαρθρωτικής αλλαγής της φυσιογνωμίας του φόρουμ. - by Pai Mei - 09-15-2013, 07:05 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)