Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Πρόταση διαρθρωτική αλλαγής της φυσιογνωμίας του φόρουμ.
#5
(09-14-2013, 06:35 AM)giorgos ormanoglou link Wrote: Θανάση,  ευχαριστώ για την ήπια και νηφάλια υποστήριξη,  που επιβεβαιώνει ότι στην άκρη του μυαλού τους το ζήτημα απασχολεί και άλλους μαζί μου.
Στην πρότασή σου δεν βλέπω τις διαφορές από την κατάσταση όπως ισχύει σήμερα. 
Αυτό που δεν θέλω εγώ είναι μέσα από την παροχή ελεύθερου βήματος,  να  πειθαναγκαζομαι τεχνιέντως σε δημοσιοποιημένη άποψη για εμπορικό προϊόν  -γιατί νιώθω ότι χρησιμοποιούμαι-  ούτε όμως η σιωπή μου να ερμηνεύεται σαν αγνωμοσύνη.
Θα μου αντιτάξει κανείς εύκολα,  ότι έτσι είναι όλα τα φόρα διεθνώς.  Μα σε αυτό το παγκόσμιο χάλι είναι που επιθυμώ να αντισταθώ - εδώ να είμαστε Έλληνες,  όχι αμερικανάκια... !?
Αρχικά να ζητήσω συγγνώμη για το προηγουμενο μου ποστ no comments. Κατα δευτερο λογο δν βλεπω καμμια βαση και καμμια ουσια σε οσα λες Γιωργο. Ξεχνας οτι στην προ φορουμ εποχη ειχαμε ολοι μαυρα μεσανυχτα για τα εμπορικα δρωμενα στο χωρο του καγιακ. Οπως επισης οτι σχεδον ολες οι συναντησεις των λιγων ανα την Ελλαδα καγιακερ οφειλονται σε αυτο το φορουμ. Επισης δν καταλαβαινω γιατι ενδιαφερεσαι αν θα στενοχωρησεις καποιους εμπορους. Οταν αυτοι σου ξαφριζαν το πορτοφολι ηταν ωραια? Παροτι συμπαθω ιδιαιτερα ολους τους εμπορους του χωρου και δη τον δημιουργο του φορουμ, θα σου πω οτι θα κοιταξω το συμφερον μου οπως κανει και ο εμπορος απεναντι σε εμενα.
Επισης σκοπος του φορουμ ειναι να σχολιαζουμε προιοντα και μαρκες για να γλυτωνουμε απο ασκοπες αγορες λοιπους φιλους, και να τους προλαμβανουμε απο αγοραστικα ατοπηματα που οι ιδιοι εχουμε πεσει. Δεν ειμαστε αμερικανακια και ουτε θα γινουμε. ΠΑγκοσμιως τα φορα στο ιντερνετ και ειδικα για καγιακ εχουν την σωματοδομη αυτου του φορουμ. Ευχομαι να μην αλλαξει η δομη του φορουμ αλλα αντιθετα να επικρατησει πανικος με αναφορες σε προσωπα,πραγματα και τιμες ουτως ωστε να σταματησει η ασυδοσια στην επιβολη των τιμων που μας επιβαλλουν. Δεν με ενδιαφερουν ουτε τα εμπορικα απορρητα, αλλα η τιμιοτητα κ η αγαπη για το χομπυ μου.
Θυμιζω οτι οταν αγοραςα το 585 το καγιακ μου δεχθηκα πολλα μηνυματα απο φιλους που ενδιαφερονταν να το αποκτησουν και μεσω αυτου του φορουμ τους εδωσα την δυνατοτητα για πολλες πληροφοριες και οπως επισης και να το δοκιμασουν.
Κλεινοντας να ζητησω συγγνωμη για το αυστηρο υφος μου αλλα ας πεσουν οι μασκες επιτελους, το μονο που θελω ειναι γνωση, πληροφοριες και ανταλλαγη αποψεων. Και επισης λογικες τιμες στην δυσκολη εποχη που διανυουμε. Το αν θα στενοχωρησω ή θα ευχαριστήσω κάποιον με τα λεγομενα μου σχετικα με ενα προιον το οποιο ειναι στην κατοχη μου ή το έχω αποψη για αυτο ποσώς με ενδιαφερει. Φιλικα παντα, τα παραπανω εκφραζουν την γνωμη μου και μονον.
[Image: 179489_160502843996924_143225812391294_2...4975_n.jpg]
Leave it to Random to needlessly complicated things


Messages In This Thread
Απ: Πρόταση διαρθρωτικής αλλαγής της φυσιογνωμίας του φόρουμ. - by Random - 09-14-2013, 04:59 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)