Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rockpool taran 16, πρώτη σύντομη δοκιμή στην Ελλάδα
#9
Αναφέρθηκα στο ότι σαν μέτρο σύγκρισης χρησιμοποιήθηκε το KODIAK.Αν το Ταράν είναι τόσο σταθερό και πάει σάν kodiak που και η 12χρονη κόρη του φίλου μου το καβάλησε,τότε είναι οκ και για εναν αρχάριο, ακούς "dimkatso" ..Το πρόβλημα σε εναν αρχάριο είναι τα ευαίσθητα σκάφη,μέχρι να μάθει να το φορτώνει στο αμάξι, η και να το κοπηλατεί με φοβο μην το γρατζούνίσει.Αρα καβαλάς KODIAK το οποίο δεν παθαίνει τίποτα είναι αρκούδα,μέχρι να είσαι ετοιμος για να πάρεις ενα πιό ¨ευαίσθητο" Ταράν.Το ταράν λοιπόν είναι μάλλον σκαφος για αυτούς που κάνουν και ρολ.  Λοιπόν αναφέρθηκα στόν dimkatso ο οποίος ζητησε γνώμες.Αγαπητέ Στέλιο,μόνο kodiak εχω δοκιμάσει και είναι χωρίς πηδάλιο,το κοπηλατώ και με λιγα μποφοράκια (είμαι Φούρκα Χαλκιδικής εδώ είναι ανοιχτή θαλασσα με Βαρδάρι) με βολεύει ομως το συνήθισα και μια χαρά το στρίβω.Θαυμαστής σου απο τα βιντεο στο youtube καί σίγουρα με εκανες να αγαπήσω το kayak και εσυ.Αυτα λοιπόν είναι ολα δικιες μου εκτιμήσεις,καλόβουλες.
Reply


Messages In This Thread
Απ: Rockpool taran 16, πρώτη σύντομη δοκιμή στην Ελλάδα - by Αστεριος - 06-18-2013, 03:37 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)