The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit




Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ο στάβλος γέμισε!
#1
Μετά από κόπους και βάσανα επιτέλους ήρθαν τα σκάφη που ονειρευόμουν για χρόνια.
Rockpool alaw και Taran μαζί με NDK explorer και romany. Αν σχεδιάζετε να αγοράσετε σκάφος μην το κάνετε πριν τα δοκιμάσετε...


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply
#2
Καλοτάξιδα Γιώργο,  νιώθουμε μία ανάταση και μόνο να πλέουν τέτοια μυθικά σκαριά στα δικά μας νερά.
Το αλόου το βλέπω με σκεγκ,  ήταν παραγγελία ή το ξαναέκαναν στάνταρ ;
Reply
#3
Καλοτάξιδα!
Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
Reply
#4
Καλοτάξιδα  .  Τώρα να πω ότι δεν ζηλεύω...;  Tongue
Reply
#5
Καλοτάξιδα!!!!!!!!!! Smile Smile Smile Smile Smile
Reply
#6
Καλό τάισμα καπετάνιο Wink Smileκαι καλά νερά.
Μήτσος.
Reply
#7
καλοταξιδα Γιώργο! Έχεις απιστευτο στόλο !!! Εύχομαι κάποια στιγμή να μου δωθεί η ευκαιρεία να τα δοκιμάσω !
Αυτό που με εξιταρει περισσότερο είναι το Taran! ϊσως να είναι το πρώτο που έρχεται Ελλάδα...
θα ήταν ενδιαφέρον να μας γράψεις τις εντυπώσεις σου! με τόσα διαφορετικά σκάφη που έχεις δοκιμάσει πρέπει να είσαι ένας από τους ποιό καλούς στην "σύγκριση" των σκαφών!
Reply
#8
(06-01-2013, 04:51 PM)giorgos ormanoglou link Wrote: Καλοτάξιδα Γιώργο,  νιώθουμε μία ανάταση και μόνο να πλέουν τέτοια μυθικά σκαριά στα δικά μας νερά.
Το αλόου το βλέπω με σκεγκ,  ήταν παραγγελία ή το ξαναέκαναν στάνταρ ;
Ευχαριστώ, το σκέγκ είναι πια στάνταρ σε όλα τα rockpool εκτός του taran που αφού έχει πηδάλιο το σκέγκ είναι περιτό.
Reply
#9
(06-04-2013, 09:21 PM)hakem link Wrote: καλοταξιδα Γιώργο! Έχεις απιστευτο στόλο !!! Εύχομαι κάποια στιγμή να μου δωθεί η ευκαιρεία να τα δοκιμάσω !
Αυτό που με εξιταρει περισσότερο είναι το Taran! ϊσως να είναι το πρώτο που έρχεται Ελλάδα...
θα ήταν ενδιαφέρον να μας γράψεις τις εντυπώσεις σου! με τόσα διαφορετικά σκάφη που έχεις δοκιμάσει πρέπει να είσαι ένας από τους ποιό καλούς στην "σύγκριση" των σκαφών!
Ευχαριστώ, αλήθεια είναι πως η επιλογή σκάφους είναι προσωπική υπόθεση. Αυτό που κάνει σε κάποιον μπορεί να μην πάει σε κάποιον άλλο. Έχω δοκιμάσει στην Ελλάδα και στην Ουαλλία δύο ντουζίνες σκάφη σε ήσυχα νερά, σε απαιτητικές συνθήκες, με το gps η χωρίς αλλά και πάλι εκτός από μερικές γενικές παρατηρήσεις δεν μπορώ να προτείνω κάτι σε κάποιον εάν δεν έχω κωπηλατήσει μαζί του για ικανό χρόνο και δεν έχουμε συζητήσει αρκετά πάνω στο θέμα. Έλειπα στις μικρές Κυκλάδες, γύρισα μόλις χθές και ξαναφεύγω για Νάξο-Μήλο στις 15 αλλά το πρώτο σκάφος που θέλω να δοκιμάσω στο ενδιάμεσο είναι όντως το taran. Θέλω να χρονομετρήσω το κλασικό μου 12μιλο, Βούλα γύρο Φλέβας και πίσω. Μόλις το κάνω θα χαρώ να μοιραστούμε τις εντυπώσεις μου
Reply
#10
(06-03-2013, 04:54 AM)dan link Wrote: Καλοτάξιδα  .  Τώρα να πω ότι δεν ζηλεύω...;  Tongue
Ευχαριστώ, μακάρι να είσουν πιο κοντά και θα βγαίναμε μαζί όποτε γούσταρες.
Ξέρεις τι λένε, το καλύτερο σκάφος είναι του φίλου σου...,αν και δεν είμαι τόσο σίγουρος ότι ισχύει και για τα sea kayak!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)