Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Κατασκευή fishing kayak
#11
(05-24-2013, 12:30 PM)thanassis link Wrote: Αγαπητέ paxjohn δεεεέ πιστεύω να μην κατέληξες με απόλυτη σιγουριά σχετικά με την επιλογή που πρέπει να κάνεις.....ε!

Νομίζω ότι είμασταν σαφέστατατοι......

Τί το ΄θες το ψάρεμα...!

Big Grin Big Grin Big Grin
Σας ευχαριστώ  όλους . αλλά ειδικά το καλοκαιρι που υπάρχει λίγος χρόνος ελευθερος , γιατι ενω κάνει κουπί χαλαρα  κατα μηκος της παραλίας , να μην σέρνεις και κάτι , πίσω  από το kayak???

Ετσι  ίσα- ισα για το μεσημεριανό ουζάκι .

Και οχι δεν ειμαι πολυπειρος ψαράς . Κάπου καπου ψαρευω , αλλοτε επιτυχημένα και αλλοτε οχι .
Reply
#12
Τα ψάρια κύριοι είναι για να τα ψαρεύουμε εμείς οι ψαράδες των καγίακ (και όχι μόνο) που τα αγαπάμε και τα σεβόμαστε και θέλουμε να τα βλέπουμε να πληθαίνουν!!  Φίλε μου η γάστρα W είναι αυτό που ζητάς ,χαρακτηριστικό των περισσότερων σιτ ον καγιάκ. Άν επιθυμείς να στέκεσαι όρθιος ( δεν καταλαβαίνω βέβαια το γιατί) θα πρέπει να λάβεις υπ΄όψιν σου και  το πλάτος του σκάφους το οποίο θα πρέπει να είναι κοντά στα 90cm!!(μιλάω πάντα βάση εμπειρίας) αλλά και το μήκος του σκάφους σου. Πιστεύω ότι τα 4μ (συν -πλην 10%) θα είναι ότι πρέπει. Άντε και καλλές ψαριές!!
Πάντα ψηλά μένει η κορφή άν 'ειν και χιονισμένη,
Τόν βράχο δέρνει η θάλασσα μα πάντα βράχος μένει..
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)