Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Χαλκίδα - Βόρειος Ευβοικός
#4
Κατ' αρχάς χαίρομαι ιδαίτερα για την ανταπόκριση.  Smile
      Πρέπει να σημειώσω ότι είμαι καινούργιος στο χώρο του θαλάσσιου kayak αλλά η ενασχόληση μου με τη θάλασσα ξεκινά από τα 10 μου χρόνια (είμαι 30). Όποτε εσείς σαν εμπειρότεροι μπορείτε να υπολογίσετε πολύ εύκολότερα τη δυσκολία μιας εκδρομης.
εως τώρα έχω βγάλει συνεχόμενα 18 ναυτικά μίλια (30χλμ) χωρίς να κουραστώ και πιστεύω ότι μπορώ να σας ακολουθήσω και για αρκετά περισσότερα... δεν με βοηθάει και το μήκος του kayak μου (4.44cm) για υψηλή μέση ωριαια ταχύτητα... αλλά αν είναι για μακρινή διαδρομή ίσως μπορέσω να βρώ από γνωστό κάτι μεγαλύτερο....
    Έχω βάλει στο μάτι τη διαδρομή "Παραλία Πολιτικών - Μονή Γαλατάκη - Λίμνη Ευβοίας" . διασχίζει το πιο όμορφο και άγριο κομματι του βόρειου ευβοικού. μόνο το πήγαινε είναι 18 ναυτικά μίλια. μεγάλο μέρος της διαδρομής διασχίζει την ορθοπλαγια του όρους του Καντηλιου με κάθετα βράχια τα οποία δεν διακόπτονται από παραλίες.
Αν θέλετε μορούμε να κατασκηνώσουμε στη Μονή Γαλατάκη (μια υπέροχη παραλία κοντά στη Λίμνη) και να γυρίσουμε την επομένη ή να γυρίσουμε αυθημερόν.
Για ημερομηνία πραγματοποιησης της εκδρομής προτείνω την 25η ή 26η του 05/2013. Είναι [b]το επόμενο Σ/Κ [/b]
Πως το βλέπετε?  Smile
Reply


Messages In This Thread
Απ: Χαλκίδα - Βόρειος Ευβοικός - by stefanosz - 05-16-2013, 08:39 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)