Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
P & H Quest Carbon
#21
Για να βάλω κι εγώ το κερασάκι στην τούρτα…,  ξέχασα να σας πως ότι οι πληροφορίες που δώσατε και οι δύο ήταν αληθινά ενδιαφέρουσες !
Reply
#22
Επανέρχομαι μετά από καιρό γιατί είχα τρελαθεί με αυτό το σκάφος. Δοκίμασα ένα 2ο και το θέμα με την αστάθεια δια μαγείας δεν υπήρχε....έψαξα και τελικά ρώτησα την P&H από όπου και έλαβα την απάντηση:

Many of Quests (and LVs) were supplied with a huge thick wedge of foam under the seat which did make them feel tippy. We recognised this problem and started fitting the seats lower. The seat should be as low as possible.

Το τελευταίο που δοκίμασα προφανώς είχε την σωστή θέση και το αποτέλεσμα ήταν εντυπωσιακό όσον αφορά τη διαφορά στη σταθερότητα.
Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
Reply
#23
...και 'ερχεται αβίαστα στο μυαλό η αυτονοήτη ερώτηση : μια εταιρία με τη φήμη (και τις τιμές) της p& h δεν πραγματοποιεί εξαντλητικές δοκιμές στα προιντα της, και ειδικά σε ένα από τα ακριβότερα και καλύτερα σκάφη της? (...μου κάνει ιδαιτερη εντυπωση η χρηση της λεξης "huge" ... αφού ήταν τοσο ολφαμοφανές και αισθητό το μειονεκτημα ...πως και δεν το καταλαβαν στο σταδιο των δοκιμών...?)
Reply
#24
Στέφανε αν σου πω τι μαλ@@#!ες έχω δει σε καινούργια σκάφη θα πάθεις πλάκα.....όχι από την P&H αλλά από άλλες. Μέχρι να λείπουν footpegs εντελώς καθώς και να είναι κουμπωμένο σε λάθος σημείο το κάθισμα σε πολυεστερικό σκάφος....μην πλέξεις.

Όλες κάνουν λάθοι ιδίως όσα είναι χειροποίητα. Η διαφορά είναι όμως στην υποστήριξη. Η P&H για παράδειγμα το παίρνει πίσω και σου το αλλάζει με νέο ή σου αλλάζει το κάθισμα ή σου πιστώνει χρήματα αν είναι μεγάλη η απόσταση.

Αυτό που είχα δοκιμάσει το είχε πάρει προσφορά από μαγαζί ο φίλος Άγγλος προφανώς για αυτό το λόγο. Το είχε πάρει υπερβολικά φθηνά οπότε χαλάλι το κάθισμα!
Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)