Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
προς Στροφαδια
#21
Τάκη,  να που ήρθε η στιγμή να συμφωνήσουμε κάπου,  δεν υπάρχει λόγος για καμία ένταση.  Ενόχλησες με κάποια πράγματα,  απάντησα όπως το καταλάβαινα,  διαμαρτυρήθηκες,  διευκρίνισα – ώρα ήταν να τελειώσει.
Από κει και ύστερα το καγιάκ βαρύνεται  -ερήμην μας-  με μία προαιώνια ιστορία αλλά και μία σύγχρονη διεθνή πρακτική,  που ομοιοκαταληκτούν με τη λέξη  «αυτονομία».
Κατά πόσο αυτή η υπόμνηση συνιστά παραφιλολογία και επισκιάζεται από την κουλτούρα που εισηγείσαι βρείτε τα μεταξύ σας  -  όπως πολύ σωστά είπες,  οι γνώμες των αμέτοχων περιττεύουν.
Reply
#22
Καλησπερα.Μου φαινεται οτι βρηκα 3 φιλους τον  Γ.Ορμανογλου,serpentila,aegeanpaddler που θα ηθελα με η' χωρις φουσκωτο ,μπανιερα η οτι αλλο να παμε στα Στροφαδια μαζι .Ευχαριστω το Στελιο που γνωριζει περιπου το επιπεδο μου και συμβουλευει αναλογα.Αυτο που μενει ειναι προσωπικα εγω να βελτιωσω την τεχνικη μου και οπως ειπαμε βουρ για τα ανοιχτα.το κινητο μου και παλι 6944829088 .Οταν πιασει Απριλομαης ας ζεστανουμε παλι την κουβεντα οπως τωρα και να καταστρωσουμε τα αζιμουθια και τις πορειες με κουβεντα και καλη διαθεση.Μεχρι τοτε θα χαρω να συνομιλησω και στο κινητο, να πιουμε κανα καφε και να τα πουμε απο κοντα οτι χρειαζεται συζητηθει.Τα ξαναλεμε...
Reply
#23
Η περίπτωση έχει αρχίσει να μου θυμίζει σε πολλά το μυθιστόρημα "Από τη Γη στη Σελήνη"  όπου οι πιο κάθετες αμφισβητήσεις κατέληξαν στις βαθύτερες συντροφικότητες,  χεχε
Reply
#24
Αεί ο Θεός ο μέγας γεωμετρεί…
Το τρίγωνο Κυπαρισσία – Στροφάδια –  Κατάκολο  είναι με γεωμετρική ακρίβεια ισόπλευρο,  που σημαίνει ότι μέχρι την ύστατη ώρα παρέχονται δύο απολύτως ισότιμες εναλλακτικές επιλογές πορείας και για τον πηγαιμό και για την επιστροφή,  ανάλογα με τον καιρό της ημέρας.
Τότε  -θα μου πείτε-  γιατί η πρόνοιά Του έδωσε ίση και την τρίτη πλευρά και δεν αρκέστηκε σε ισοσκελές τρίγωνο;
Μα για να προσφέρει επιτόπου μία ιδανική πίστα προσομοίωσης,  για προπόνηση και την τελική γενική δοκιμή !
Ο Τάκης,  ιδίως,  που είναι μόνιμος κάτοικος της περιοχής,  έχει την ευκαιρία να μετράει περιοδικά την πρόοδό του κατά μήκος της χορδής  Κυπαρισσία -  Κατάκολο σε ασφαλείς συνθήκες και χωρίς ιδιαίτερη οργάνωση,  και όταν μπορέσει να ολοκληρώσει τη διαδρομή μέσα στην φωτοπερίοδο και να ξυπνήσει την επομένη ξεκούραστος,  θα ξέρει ότι είναι έτοιμος για το Ταξίδι….!
Reply
#25
Τάκη λέω να κατέβω Κυπαρισσία να πάρω τον καιρό κατά το νότο και όπου φτάσω.
Έχω πρόβλημα στα πίσω.
Σκέφτηκα να σου αφήσω το αυτοκίνητο στην εκκίνηση στο Στόμιο και αν μπορείς να μου το φέρεις στην έξοδο στην Κορώνη.
Ιδανικά αυτή τη Δευτέρα έως Τετάρτη.
Γίνεται?
Reply
#26
γεια σε ολους και παλι,ζεσταινεται η κουβεντα σιγα σιγα,συζηταμε με καποιους φιλους και φετος μεσα απο το φορουμ , με καλες προθεσεις και πολυ καλη διαθεση μηπως καταφερουμε φετος το ταξιδι οταν ωριμασουν τα πραγματα'χρειαζεται οραμα οπως εγραψε καποιος φιλος εδω.θα τα λεμε..........
Reply
#27
Φίλε Τάκη,  ελπίζω από τα ύψη των κορυφών που κατέκτησες τον χειμώνα,  να ατένισες μακρινές θάλασσες…
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)