Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prijon Capri
#1
Μετα απο 6 βολτες - περιηγησεις, νομιζω μπορω να πω κι εγω 2 λογια για το σκαφος.

Λοιπον, ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ οτι εψαχνα και ηθελα.

Ευθυβολο, γρηγορο, ακαμπτο (δεν εχω βεβαια δοκιμασει αλλα, μα την εννοια της ακαμψιας μπορω να την διακρινω - αισθανθω). Τις περισσοτερες φορες που το εριξα, ειχε αρχικα 3 μποφορ αερα. Πηγαινει πολυ καλα, και μαλιστα, δεν επηρεαζεται τοσο πολυ απο τα ρευματα (συγκρινομενο π.χ. με το αρκετα φαρδυτερο και βαρυτερο Walden Scout του ξαδερφου μου).

Επίσης, πολυ καλη και η ποιοτητα κατασκευης (απο τον τροπο που ειναι κατασκευασμενο, απο τον τροπο που ρυθμιζονται τα υποποδια, εως τα περιμετρικα σκοινια κλπ).

Ειμαι σε φαση αναζητησης ακομη τοσο των οριων των δικων μου, οσο και του σκαφους, που βεβαια δεν εξαντλουνται σε μια τυπικη (περιπου 1 ωρας) διαδρομη - γυμναστικης περισσοτερο.

Συνολικα πολυ ευχαριστημενος. Οι διαδρομες που κανω (πιο σωστα κανουμε με τον ξαδερφο μου) ειναι 8-10 χλμ (δεν τις εχω μετρησει εγω, αλλα εμπειροτερος κωπηλατης απο την περιοχη ο οποιος δεν ειναι μελος μας ανεφερε τις μετρησεις). Ο χρονος που κανουμε ειναι γυρω στη 1 ωρα.

Θα ακολουθησουν κι αλλες εντυπωσεις σε πιο ανοικτη θαλασσα ισως.
Reply
#2
Φίλε xyzkl, αν μπορείς βάλε στην αξιολόγηση σου τα πλήρη χαρακτηριστικά του σκάφους ώστε οι αναγνώστες να έχουν μια πιο πλήρη εικόνα.

Ευχαριστώ
Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)