Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Καθημερινές Ιστορίες
#44
Η πρωινή βόλτα δεν μου "έκατσε". Και πάλι εκβολή Νέστου. Μπήκα στο κανάλι κατά τις 10. Είχε δροσούλα. Κανείς στην παραλία.  Η πρώτη βόλτα φέτος με αδιάβροχο. Όλα μου έφταιγαν. Το αδιάβροχο, η πλάτη, τα ποδωστήρια, το σωσίβιο, ο ήλιος, το καπέλο.... Είχε ένα βουβό κύμα ανακατεμένο που σε χτυπούσε από παντού. Κι αυτό μου έφταιγε...

Τέλος πάντων, έφτασα μέχρι το ποτάμι, μπήκα μέσα, ανέβηκα κάνα χιλιόμετρο μέχρι που άρχισα να εκνευρίζομαι γιατί άρχισε να ρηχαίνει πολύ, οπότε γύρισα.

Στο σημείο που βρίσει το ποτάμι τη θάλασσα είναι δύο καψεροί που μπαίνουν στο νερό με μια σαμπρέλα και το δίχτυ επάνω της. Γυρνάει η σαμπρέλα, αμολιέται το δίχτυ ακριβώς στην έξοδο. Τους τυλίγει γρήγορα γιατι το νερό κατεβαίνει. Ήταν το πρώτο μου μποτιλιάρισμα στο ποτάμι ... λόγω ατυχήματος.

Πάμε πίσω... Όλα καλά μέχρι το κανάλι αλλά δεν μπορώ να μπώ. Καλή η έξοδος όταν με έσπρωχνε το νερό. Η είσοδος όμως ήταν αδύνατη. Το βγάζω έξω στην παραλία αναγκαστικά. Ψαράδες, μαμάδες, μπαμπάδες, παιδάκια, σκυλάκια όλος ο κόσμος να δεί τί είναι αυτό που ξέβρασε η θάλασσα. Άντε στο αυτοκίνητο να φέρω το καροτσάκι...

Όταν μπήκα στο αυτοκίνητο έχοντας τακτοποιήσει τα πάντα το αποφάσισα. Πήρα τη θειά μου τηλέφωνο. Ήμουν σίγουρος ....  Κάποιος με μάτιαξε !!! :Smile
Reply


Messages In This Thread
Απ: ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ - by giorgos ormanoglou - 10-01-2012, 02:19 PM
Απ: Καθημερινές Ιστορίες - by thanassis - 11-17-2013, 04:51 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)