Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Νέα μέλη
#1
Καλησπέρα,νομίζω ότι θα είναι καλό να καλως ορίζουμε και να γνωρίζουμε τα νέα μέλη και να λέμε και δυο πραγματάκια ο καθένας μας εφόσον θέλει για τον εαυτό του.

Ξεκινάω εγώ λοιπόν Γιάννης,από Χίο νιούφης στον υπέροχο κόσμο του καγιάκ χαίρομαι πάρα πολύ που βρίσκομαι στην πρώτη και μοναδική "κοινότητα" του καγιάκ στην Ελλάδα.

Εύχομαι σε όλους καλές και πάνω από όλα ασφαλείς διαδρομές!

Καλώς σας βρήκα παιδιά...
Reply
#2
Καλησπερα και απο εμενα, Αγγελος απο Αθήνα ασχολουμαι εδω και 1.5 χρονο περιπου με το sea kayaking, στο παρελθον εχω ασχοληθει και με αλλα σπορ οπως τρεξιμο,ποδηλασια,θαλασσιο σκι και σκοποβολη..Ειμαι τρελαμενος με το sea kayaking εξορμω συνηθως απο νοτιο Ευβοικο μαζι με τον ξαδελφο μου Αγγελο(Pai Mei) ο οποιος με εχει μαθει σχεδον ολα οσα γνωριζω Wink

Χαρηκα και παλι και για οσους ενδιαφερονται στο τευχος THALASSA που κυκλοφορει σε λιγες μερες υπαρχει αφιερωμα με πλουσιο φωτογραφικο υλικο και κειμενα απο τον περιπλου της Λευκαδας με καγιακ που πραγματοποιησα με τον Αγγελο, αξιζει πολυ και θα τρελαθειτε με τις υπεροχες φωτογραφιες που εχουμε τραβηξει..
[Image: 179489_160502843996924_143225812391294_2...4975_n.jpg]
Leave it to Random to needlessly complicated things
Reply
#3
Ιωνας Κωνσταντίνου, Γενικός Γραμματέας και έφορος Κανοέ καγιάκ του Ναυτικού Ομίλου Βάρης Βάρκιζας. Παλιός καγιακίστας whitewater, περυσι ανακάλυψα το surfski και έκτοτε του ... δίνω και καταλαβαίνει. Διοργανώνω για την πλάκα μας συνέχεια αγώνες, εκδηλώσεις και events στον Όμιλό μας και όχι μόνο με σκοπό την διάδοση του θαλασσίου καγιάκ.
Reply
#4
Γεια σας από Γιάννενα.
Χάρηκα πολύ που ανακάλυψα το φόρουμ αυτό μετά από χρόνια...μοναξιάς !!
  Ασχολούμαι 5 χρόνια με το καγιάκ θαλάσσης . Είναι για μένα το απόλυτο θαλάσσιο άθλημα σε συνδυασμό 
  με τις  άλλες δραστηριότητές  μου (ποδήλατο , ορειβασία , αναρρίχηση, σκι κ.τ.λ.) .
  Κάνω καγιάκ στην περιοχή του Ιονίου (Σύβοτα, Πάργα,Πρέβεζα κ.τ.λ) .
  Εύχομαι σε όλα τα μέλη καλό κουπί και ασφαλή ταξίδια ....     
Reply
#5
Γεια σας και από εμένα.
Ονομάζομαι Θοδωρής, 29 ετών, από Αίγιο και έχω να πω ότι το φόρουμ σας είναι εκπληκτικό.
Δεν έχω ξεκινήσει ακόμα το sea-kayak αλλά θα φροντίσω το συντομότερο δυνατόν.
Reply
#6
Καλημερα κι απο μενα. Χαιρετω την ολιγομελη (κι εκλεκτη) παρεα.
Με λένε Κωστα κι ειμαι απο Θεσσαλονικη.

Με το συγκεκριμενο σπορ δεν εχω ασχοληθει.

Εχω ασχοληθει πολυ με κολυμπι (παλιά καραβανα), ποδηλασια, τρεξιμο και ιστιοπλοοια. Επειδη θελω να αλλαζω παραστασεις, κι επειδη λατρευω την θαλασσα, ειπα να δω το συγκεκριμενο σπορ.

Χρησιμοποιω πολυ το Internet για τις αγορες μου. Βεβαια ξερω οτι τα κοστη μεταφορας για ενα kayak θα ειναι ψηλα, αλλα σε μια πρωτη διερευνηση που εκανα, βρηκα απιστευτα kayaks σε πολυ χαμηλες τιμες (ελαφρως μεταχειρισμενα).

Ειναι κανεις αλλος απο Θεσσαλονικη που να ασχολειται με το σπορ? Ποια μερη προτεινει για βολτες? Ποια για προπονηση?

Ευχαριστω
Reply
#7
Καλως ήρθες στην παρέα μας Κώστα.
Κανε τον κόπο να ανοίξεις νέο post με τις ερωτήσεις σου μιας και αυτό είναι για συστάσεις  Wink

ΥΓ: Κανείς δεν πρόκειται να σου στείλει καγιάκ από το εξωτερικό, είναι πολύ ακριβά τα μεταφορικά και αν βρεις κάποιον θα είναι ίδια τιμή με το να το πάρεις από Ελλάδα.
Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
Reply
#8
Καλημερα στην παρεα.

Μην το λες αυτό φιλε μου. Εχω αγορασει πολλες φορες από Αγγλια ογκωδη και βαρια αντικειμενα (π.χ. σποιλερ αυτοκινητου κλπ). Τα παντα γινονται με καλη διαθεση και μπολικο ψαξιμο.

Ηδη ο ενας μου απαντησε περι 150 λιρων για μεταφορα. Αν λαβεις υποψη σου ότι βρηκα τιμες για σκαφη της Perception γυρω στις 100 λιρες (σχεδον αχρησιμοποιητα), τα οποια καινουρια κοστιζουν πανω από 600 λιρες, νομιζω ότι είναι καλη ευκαιρια.

Θα το ψαξω και θα επανελθω.

Προς το παρον με ενδιαφερει να μαθω τα σημεια από οπου θα «μαπινω» στο νερο από Θεσσαλονικη.

Ευχαριστω για το ενδιαφερον.
Reply
#9
Γεια σας και από μένα.

Χαίρομαι που επιτέλους υπάρχει ένα forum για το sea kayak. Είναι κρίμα σε μια χώρα σαν την Ελλάδα να είναι άγνωστο στον πολύ κόσμο.

Με λένε Παναγιώτη, μένω στη βόρεια Αττική και έχω λίγες βόλτες στο ενεργητικό μου. Ελπίζω και μέσα από το forum να βρεθεί παρέα για περισσότερες.
Reply
#10
(03-30-2012, 07:52 AM)ghostdog link Wrote: Γεια σας και από μένα.

Χαίρομαι που επιτέλους υπάρχει ένα forum για το sea kayak. Είναι κρίμα σε μια χώρα σαν την Ελλάδα να είναι άγνωστο στον πολύ κόσμο.

Με λένε Παναγιώτη, μένω στη βόρεια Αττική και έχω λίγες βόλτες στο ενεργητικό μου. Ελπίζω και μέσα από το forum να βρεθεί παρέα για περισσότερες.

Καλώς τον Παναγιώτη.

Και εγώ "βγαίνω" από βόρειο Αττική, ( Χαλκούτσι Ωρωπού) και έχω και τάντεμ! Να συντονιστούμε!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)