The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.17 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.17 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.17 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit




Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επιλογή αντίσκηνου
#1
Λόγω της μακροχρόνιας ενασχόλησής μου με σπόρ στο βουνό έχω καταλήξει στο "ιδανικό" αντίσκηνο για καγιάκ.
Με βάρος κάτω από 2,2 κιλά (με 6 ενισχυμένα πασαλάκια), πολύ γρήγορο στήσιμο (περίπου 5 λεπτά), φοβερή αντοχή στον αέρα και αρκετά ευρύχωρο για 2 άτομα το North Face rock 22 αποτελεί μια πολύ καλή λύση.

Αν μπορεί να το αγοράσει κανείς από Αμερική θα του βγει πολύ φθηνά. Σχετικό link εδώ: http://www.thenorthface.com/catalog/sc-g...ck-22.html

Χωράνε 2 άτομα μέσα άνετα, με όλα τα πράγματα μέσα στο αντίσκηνο (στους 2 προθαλάμους).

Το αντίσκηνο δεν κάνει για χειμερινούς προορισμούς πχ Βόρεια Θάλασσα κτλ γιατί είναι 3 εποχών. Για Ελλάδα είναι τέλειο.

Αν θέλει κάποιος να ρωτήσει κάτι για το συγκεκριμένο αντίσκηνο ευχαρίστως να απαντήσω.


Attached Files Thumbnail(s)
           
Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
Reply
#2
Το αντίσκηνο στο χιόνι μου θύμισε στρατό..... :-\
Reply
#3
Το αντίσκηνο είναι ουσιαστικά το σπίτι μας.

Θεωρώ βασικό τόσο το να συμπτύσσεται όσο γίνεται περισσότερο, καθότι ο χώρος στο σκάφος είναι έτσι κι αλλιώς περιορισμένος, όσο και το να είναι ανθεκτικό στον άνεμο και την παρατεταμένη χρήση.

Εγώ έχω ένα φτηνό των 25ευρώ, για ένα άτομο, ούτε που θυμάμαι τι μάρκα είναι...

Στον αέρα, μέχρι τα 8b που έχει δοκιμαστεί, δεν είχε πρόβλημα. Δυστυχώς, όμως, δεν είναι αλεξίβροχο, πράγμα που διαπιστώθηκε με τον χειρότερο τρόπο σε καταιγίδα που μας έπιασε στην Άνδρο... Η βροχή πέρναγε μέσα από τις ραφές, με αποτέλεσμα σε λίγα μόλις λεπτά, να έχει δημιουργηθεί μια μικρή λίμνη μέσα στη σκηνή. Είχα και το ρημάδι το iPhone εκτός θήκης και πήγε για πέταμα.

Οπότε, οπωσδήποτε το επόμενο αντίσκηνό μου θα είναι και αλεξίβροχο... Ειδικά από τη στιγμή που ταξιδεύουμε όλον τον χρόνο, η πιθανότητα βροχής κάθε άλλο παρά μικρή είναι, ενώ το αίσθημα του να σε ψεκάζουν με λάστιχο την ώρα που προσπαθείς να κοιμηθείς, κάθε άλλο παρά ευχάριστο.
[Image: paimei.jpg]

What the sea wants, the sea will have. The 1.000nm Project.
Reply
#4
(12-05-2011, 08:10 AM)stelios link Wrote: Λόγω της μακροχρόνιας ενασχόλησής μου με σπόρ στο βουνό έχω καταλήξει στο "ιδανικό" αντίσκηνο για καγιάκ.
Με βάρος κάτω από 2,2 κιλά (με 6 ενισχυμένα πασαλάκια), πολύ γρήγορο στήσιμο (περίπου 5 λεπτά), φοβερή αντοχή στον αέρα και αρκετά ευρύχωρο για 2 άτομα το North Face rock 22 αποτελεί μια πολύ καλή λύση.

Αν μπορεί να το αγοράσει κανείς από Αμερική θα του βγει πολύ φθηνά. Σχετικό link εδώ: http://www.thenorthface.com/catalog/sc-g...ck-22.html

Χωράνε 2 άτομα μέσα άνετα, με όλα τα πράγματα μέσα στο αντίσκηνο (στους 2 προθαλάμους).

Το αντίσκηνο δεν κάνει για χειμερινούς προορισμούς πχ Βόρεια Θάλασσα κτλ γιατί είναι 3 εποχών. Για Ελλάδα είναι τέλειο.

Αν θέλει κάποιος να ρωτήσει κάτι για το συγκεκριμένο αντίσκηνο ευχαρίστως να απαντήσω.

Στελιο το αντισκηνο σου ειναι καταπληκτικο, ειδικα πολλοι Αμερικανοι καγιακερ το χρησιμοποιουν και το βασικο για εμενα ειναι το αντισκηνο να ειναι 2 ατομων γιατι λοφω υψους δυσκολα την παλευω στα μικροτερα..Και εγω εχω παρει ενα φθηνο περιπου 40 ευρω το οποιο δεν ξερω αν ειναι φουλ αδιαβροχο,,,μαλλον θα παω για το νορθ ειναι οντως πολυ καλο, να υπολογιζω περιπου λιγο κατω απο 200 ευρω δλδ?
[Image: 179489_160502843996924_143225812391294_2...4975_n.jpg]
Leave it to Random to needlessly complicated things
Reply
#5
Στην Ελλάδα το έχουν πιο ακριβό. Αν σε ενδιαφέρει υπάρχει περίπτωση να σου βρω κάποιο μεταχειρισμένο από φίλο σε άριστη κατάσταση. Αν δεν κάνω λάθος το πουλούσε πριν λίγο καιρό που είχαμε μιλήσει γιατί ήθελε ένα 4 εποχών.
Αν σε ενδιαφέρει πες μου να τον ρωτήσω αν το έχει ακόμη. Είναι ίδιο με το δικό μου, το είχαμε πάρει μαζί. Είναι φανταστικό αντίσκηνο.
Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
Reply
#6
Ευχαριστω Στελιο, ασε λιγο να το ψαξω ακομη και να ρωτησω αν αυτο που εχω ειναι στεγανο και θα σου πω αν ειναι.. Wink
[Image: 179489_160502843996924_143225812391294_2...4975_n.jpg]
Leave it to Random to needlessly complicated things
Reply
#7
Άγγελε αντίσκηνο με 40-50 ευρώ δεν παίζει με τίποτα να είναι αδιάβροχο.
Επίσης μην ξεχνάτε ότι παίζει ρόλο και η διαπνοή γιατί παίζει να γίνεται μούσκεμα μέσα από τους υδρατμούς το χειμώνα.
Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
Reply
#8
Γεια σας μαγκες
Εγω εχω ενα αντισκηνο 2 ατομων 220χ220 των 20 έουρος και ειναι αδιαβροχο και με πολυ αερα βουλιαζει και γινεται κουβερτα αλλα την δουλεια την κανει
Reply
#9
Quote:stelios: Με βάρος κάτω από 2,2 κιλά (με 6 ενισχυμένα πασαλάκια), πολύ γρήγορο στήσιμο (περίπου 5 λεπτά), φοβερή αντοχή στον αέρα και αρκετά ευρύχωρο για 2 άτομα το North Face rock 22 αποτελεί μια πολύ καλή λύση.
Την έχεις ζυγίσει; Εγώ λέω ότι κομπλέ στο σάκο της, πάει 2,6 κιλά.
Reply
#10
Δεν θυμάμαι αν την έχω ζυγίσει, πιθανότατα. Έχω όμως αλλάξει τα πασαλάκια με ελαφρύτερα και ανθεκτικότερα και ίσως για αυτό να είναι η διαφορά στο βάρος.
Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)