Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Νεο Newbie Sea Kayak Ψάχνει.
#3
Στέλιο σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση... Big Grin

Αυτή την στιγμή και με την φυσική μου κατάσταση δεν θα μπορούσα να απαιτήσω τίποτα παραπάνω απο 2ώρες-3ώρες βολτούλες στην παραλία. Μακάρι να μπορούσα να πώ για κάτι άλλο....αλλά πρέπει να είμαι ρεαλιστής και να παραδεχθώ οτι όσα μαλιά έχω χάσει τα έχω πάρει σε κιλά....κιλά που δεν μου επιτρέπουν το κάτι άλλο στο συγκεκριμένο άθλημα για την ώρα  :o (σε άλλα αθλήματα μου επιτρέπουν βέβαια και με το παραπάνω αλλά δεν είμαστε στο σχετικό φόρουμ.... Tongue)

Όμως θα ήθελα το σκάφος να έχει και την δυνατότητα....αν μεθαύριο έχω την διάθεση να συνεχίσω  :Smile για κάτι παραπάνω και το κορμί του Ζαμπίδη για να μπορώ να αντεπεξέλθω  8).....να μπορώ να το εκμεταλλευθώ. Οπότε υποθέτω οτι ψάχνω για κάτι το απλό στην χρήση αλλά να έχει και την δυνατότητα να υποστηρίξει και ποιο πολύπλοκες και απαιτητικές ανάγκες για το μέλλον. 

Για αρχή η βάση μου θα είναι στο Γύθειο Λακωνίας όπου το εξοχικό μου απέχει μόνο 40 μέτρα απο την θάλασσα, αλλά η παραλία εδείκνιτε και για μικρές εξορμήσεις και σε παραπλήσιους κόλπους. Θεωρώ οτι για το καλοκαίρι αυτές οι αποστάσεις θα είναι αρκετές. Αλλά εάν του χρόνο θέλω να σαλπάρω για Αλκαπουλκό ή Μαλβίδες  :o??? Δεν θα ήθελα να μπαίνω στην διαδικασία για νέο σκάφος.... :-\

Έχεις απόλυτο δίκαιο οτι μια δοκιμή θα ήταν το ιδανικό πριν αγοράσω....Μάλιστα θα ήταν ευχής έργο αν θα μπορούσα να δοκιμάσω ένα διπλό sit on μόνος για να δώ αν είναι διασκεδαστικό ή όχι και να καταλήξω τελικά αν θα πάω για εκεί ή για μονό.  Εξάλου το μόνο ή διπλό είναι και το πρώτο που πρέπει να ξεκαθαρίσω στο μυαλό μου.

Επίσης να αναφέρω οτι και η εμπειρία μου είναι πολύ μικρή και μηδαμινή σε θαλάσσια kayaks. Η μόνη εμπειρία που έχω με σκάφη νερού είναι οι 8-10 φορές που έχω πάει για rafting και οι 3 φορές στο μακρινό παρελθόν που έχω δοκιμάσει (οχι πολύ επιτυχημένα) με sit in kayak σε ποτάμι. Με άλλα λόγια, 'περασμένα μεγαλία και διηγόντας τα να κλαίς'.... :'(
Reply


Messages In This Thread
Νεο Newbie Sea Kayak Ψάχνει. - by Vangos - 07-15-2012, 07:52 PM
Απ: Νεο Newbie Sea Kayak Ψάχνει. - by Vangos - 07-15-2012, 09:14 PM
Απ: Νεο Newbie Sea Kayak Ψάχνει. - by GL - 07-15-2012, 09:56 PM
Απ: Νεο Newbie Sea Kayak Ψάχνει. - by GL - 07-15-2012, 10:41 PM
Απ: Νεο Newbie Sea Kayak Ψάχνει. - by giorgos ormanoglou - 07-18-2012, 04:06 AM
Απ: Νεο Newbie Sea Kayak Ψάχνει. - by GL - 07-19-2012, 07:54 AM
Απ: Νεο Newbie Sea Kayak Ψάχνει. - by GL - 07-21-2012, 04:58 PM
Απ: Νεο Newbie Sea Kayak Ψάχνει. - by GL - 07-24-2012, 04:40 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)