Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ανατροπές
#11
4 Μποφώρ Βορειοδυτικός στο Βόρειο Κρητικό πέλαγος σημαίνει παιχνίδια στα κύματα!!! Αφού λοιπόν έκανα μια μικρή βόλτα για να ζεσταθώ επέστρεψα στην παραλεία για να σερφάρω λίγο στα κύματα που είχαν αρχίσει να χάνουν την ορμή τους......"Πιάνω λοιπόν ένα κυματάκι και σερφάρω για καμιά δεκαπενταριά μέτρα έως το τέλος της θάλασσας καμαρωτός.. καμαρωτός (έχει και τουρίστριες έξω) , το κυματάκι σκάει και σηκώνει το σκάφος οριζόντια, γυρίζω εγώ το σώμα μου για να αντισταθμίσω μπάς και το σώσω και "φεύγω" κάτω από το σκάφος έχοντας το πόδι μου πιασμένο στόν μοιρό από το  knee strap το οποίο τεντώνει επικίνδυνα!!! το σκάφος επιστρέφει στα ίσια του...εγώ βρίσκομαι κάτω από αυτό σε σαράντα πόντους νερό...τό πόδι μου είναι ακόμα πιασμένο πάνω στο σκάφος...οι γκόμενες χάνουν το ενδιαφέρον τους....Αποτέλεσμα...τρώω μια στά @ρχ1δ**  :-[ από το σκάφος, χάνω το ενδιαφέρον για τις γκόμενες και βγαίνω έξω σαν την βρεμένη γάτα!!! Σήμερα ανακάλυψα και μιά μελανιά στον μοιρό......Τό απόγευμα άν έχει αέρα θα ξαναπάω....
Πάντα ψηλά μένει η κορφή άν 'ειν και χιονισμένη,
Τόν βράχο δέρνει η θάλασσα μα πάντα βράχος μένει..
Reply
#12
'Ησουν κάτω από το σκάφος και δεν είδες καλά τη σκηνή.  Μόλις ακούστηκε ο γδούπος από το χτύπημα στα @ρχ1δ**,  οι γκόμενες τα μάζεψαν ανέκφραστες και άλλαξαν παραλία...
Reply
#13
γκλου γκλου γκλου....
Άσχημο μου ακούγεται. Καλή ανάρρωση.
Reply
#14
Προτείνω να βάζετε κάποιο φίλο σας, να τραβάει το εγχείρημα σας βίντεο.
Θα μας βοηθάει πολύ όλους, αλλά και τους ίδιους.
Το βίντεο καλό θα ήταν ακόμα και για το φόρτωμα του καγιάκ στο αυτοκίνητο.
Reply
#15
(08-07-2012, 05:49 AM)vitamin sea link Wrote: 4 Μποφώρ Βορειοδυτικός στο Βόρειο Κρητικό πέλαγος σημαίνει παιχνίδια στα κύματα!!! Αφού λοιπόν έκανα μια μικρή βόλτα για να ζεσταθώ επέστρεψα στην παραλεία για να σερφάρω λίγο στα κύματα που είχαν αρχίσει να χάνουν την ορμή τους......"Πιάνω λοιπόν ένα κυματάκι και σερφάρω για καμιά δεκαπενταριά μέτρα έως το τέλος της θάλασσας καμαρωτός.. καμαρωτός (έχει και τουρίστριες έξω) , το κυματάκι σκάει και σηκώνει το σκάφος οριζόντια, γυρίζω εγώ το σώμα μου για να αντισταθμίσω μπάς και το σώσω και "φεύγω" κάτω από το σκάφος έχοντας το πόδι μου πιασμένο στόν μοιρό από το  knee strap το οποίο τεντώνει επικίνδυνα!!! το σκάφος επιστρέφει στα ίσια του...εγώ βρίσκομαι κάτω από αυτό σε σαράντα πόντους νερό...τό πόδι μου είναι ακόμα πιασμένο πάνω στο σκάφος...οι γκόμενες χάνουν το ενδιαφέρον τους....Αποτέλεσμα...τρώω μια στά @ρχ1δ**  :-[ από το σκάφος, χάνω το ενδιαφέρον για τις γκόμενες και βγαίνω έξω σαν την βρεμένη γάτα!!! Σήμερα ανακάλυψα και μιά μελανιά στον μοιρό......Τό απόγευμα άν έχει αέρα θα ξαναπάω....

;D  Σε μάτιασαν οι ρουφιάνες !!
βάλε και κανα φυλαχτό "μάτι" στο σκάφος ...
Reply
#16
Γιώργο GL άν είχα γυρίσει την φάση σε βίντεο θα είχα βγάλει φίλε λεφτά!!!!
Πάντα ψηλά μένει η κορφή άν 'ειν και χιονισμένη,
Τόν βράχο δέρνει η θάλασσα μα πάντα βράχος μένει..
Reply
#17
Όσον αφορά το χτύπημα προσπαθώ να κανονίσω μασάζ......... Wink
Πάντα ψηλά μένει η κορφή άν 'ειν και χιονισμένη,
Τόν βράχο δέρνει η θάλασσα μα πάντα βράχος μένει..
Reply
#18
;D ;D ;D ;D ;D Εμ μόνο με μένα θα γελάει ο κόσμος? Wink Smile
    Τα δεσίματα στους 40 πόντους νερό τι τα ήθελες?
Μήτσος.
Reply
#19
Μετά από σχολαστική ανάλυση του προβλήματος κατέληξα στο συμπέρασμα ότι το πόδι δεν πρέπει να περνάει ανάμεσα απο το σκάφος και το strap κατά την έξοδο...πράγμα εύκολο για φυσιολογικές συνθήκες ...αλλά όταν έχεις τουμπάρει στον αφρό...και μάλιστα στο μισό μέτρο....
Πάντα ψηλά μένει η κορφή άν 'ειν και χιονισμένη,
Τόν βράχο δέρνει η θάλασσα μα πάντα βράχος μένει..
Reply
#20
Συγχωρήστε την άγνοιά μου αλλά με αυτά τα straps πώς ελευθερώνεσαι αν τουμπάρεις;
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)