Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Καροτσάκια μεταφοράς,trolley
#51
(09-12-2012, 02:43 PM)giorgos ormanoglou link Wrote: Καθώς έχω μπει πρακτικά σε τροχιά για την απόκτηση καροτσιού,  είναι ώρα να ρωτήσω του φίλους για κάποια πράγματα που αναρωτιόμουν όλον τον προηγούμενο καιρό,  διαβάζοντας ανέμελος το θέμα...
- Το κοστολόγιο για αυτές τις ιδιοκατασκευές,  σωλήνες, γωνίες, μούφες, κόλλες, ρόδες, ντίζες, ροδέλες, παξιμάδια,  αντικραδασμικά, αφροί πολυουρεθάνης, ιμάντες και ότι άλλο μου διαφεύγει,  δεν είναι τελικά συγκρίσιμο με την αγορά έτοιμου,  η μήπως συνυπολογίζετε και τη χαρά της δημιουργίας ;
- Η δυνατότητα να αποσυναρμολογείται εύκολα και να αποθηκεύεται στο σκάφος δεν είναι κρίσιμη ;  Όταν ξεκινάτε  -φαντάζομαι-  τα αφήνεται στα αυτοκίνητά σας,  αλλά δεν είναι εξίσου χρήσιμα και στους ενδιάμεσους προορισμούς,  να εποπτεύετε τα σκάφη σας από μια απομακρυσμένη σκιά ή  καφετέρια ;
Καταλαβαίνω,  βέβαια,  ότι τα έτοιμα για τα μεγάλα διπλά και βαριά σιτ – ον που χρησιμοποιείτε οι περισσότεροι είναι ισχυρότερης κατασκευής και ακριβότερα,  ενώ η μεταφορά τους συναρμολογημένα μπορεί να γίνεται άνετα στα ανοιχτά καταστρώματα,  θα ήθελα παρόλαυτα να συλλέξω τις απόψεις σας.

Το κόστος , όπως γράφει και ο φίλος παραπάνω , δεν υπερβαίνει τα 30 €  + χαρά της δημιουργίας.

Το δικό μου λύνεται εύκολα και χωράει στο hatch : 

[Image: P3134115.jpg]

Reply


Messages In This Thread
Απ: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - by giorgos ormanoglou - 01-29-2012, 10:32 AM
Απ: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - by giorgos ormanoglou - 09-12-2012, 02:43 PM
Απ: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - by giorgos ormanoglou - 09-13-2012, 06:57 AM
Απ: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - by dan - 09-14-2012, 05:36 AM
Απ: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - by giorgos ormanoglou - 09-17-2012, 08:44 PM
Απ: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - by giorgos ormanoglou - 09-19-2012, 07:18 PM
Απ: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - by giorgos ormanoglou - 09-21-2012, 12:05 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 5 Guest(s)