Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
καγιάκ-άθληση-φυσική κατάσταση
#4
Σας ευχαριστώ πολύ και τους 2 για τις απαντήσεις σας ήσασταν κατατοπιστικότατοι! Όσον αφορά την τεχνική, το έχω συνειδητοποιήσει ότι εκεί πρέπει να δώσω την μεγαλύτερη βάση για αποφυγή τραυματισμών και βελτίωση επιδόσεων, γι αυτό το ψάχνω όσο μπορώ περισσότερο για να την μάθω σωστά, οπότε aegeanpaddlers σε ευχαριστώ και για την υπόδειξη της τεχνικής..! Smile ..Το ήξερα ότι με το καγιάκ καταναλώνεις θερμίδες αλλά να πω την αλήθεια δεν φανταζόμουν τέτοια νούμερα..! :o Ο κυριότερος λόγος που επέλεξα να ασχοληθώ με αυτό το άθλημα είναι επειδή το θεωρώ πολύ εντυπωσιακό καθώς συνδυάζει την άθληση με την παρατήρηση των φυσικών ομορφιών, ενώ βρίσκεσαι και σε άμεση επαφή με την θάλασσα την οποία αγαπάω πολύ και σε καμία περίπτωση δεν το βλέπω σαν αγγαρεία για να κάνω σώμα. Γενικά ασχολούμαι και με άλλο άθλημα, που όμως σε περιόδους διακοπών που λείπω από Αθήνα δεν μπορώ να το εξασκήσω. Επέλεξα λοιπόν το καγιάκ σαν συμπληρωματικό όταν πηγαίνω στο εξοχικό μου να το ρίχνω και να αθλούμαι, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι το βάζω σε δεύτερη μοίρα αφού όσο το κρύο δεν είναι πολύ εγώ σκοπεύω να πηγαίνω να κάνω. Φίλε μου giorgo ormanoglou, έχεις απόλυτο δίκιο στο θέμα με το "κουπί", είναι πράγματι πολύ παρεξηγημένο και είναι πασιφανές ότι έχει και πολύ λίγους φίλους στην Ελλάδα.. Σκέψου ότι αν και γνωρίζω αρκετό κόσμο, δεν ξέρω ούτε ένα άτομο που να ασχολείται είτε με καγιάκ είτε με οποιαδήποτε άλλη μορφή κωπηλασίας..
Reply


Messages In This Thread
Απ: καγιάκ-άθληση-φυσική κατάσταση - by giorgos ormanoglou - 06-03-2012, 11:37 AM
Απ: καγιάκ-άθληση-φυσική κατάσταση - by chris89 - 06-04-2012, 01:04 PM
Απ: καγιάκ-άθληση-φυσική κατάσταση - by giorgos ormanoglou - 12-11-2012, 10:18 PM
Απ: καγιάκ-άθληση-φυσική κατάσταση - by giorgos ormanoglou - 12-12-2012, 10:00 AM
Απ: καγιάκ-άθληση-φυσική κατάσταση - by giorgos ormanoglou - 12-15-2012, 09:14 AM
Απ: καγιάκ-άθληση-φυσική κατάσταση - by giorgos ormanoglou - 01-21-2013, 05:19 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)