Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zhteitai epigontws koupi gia kayak
#1
Kalhspera sas.
sygnwmh gia ta Greeklish al den exw dystixws elhniko plhktrologio
Afou agorasa kayak epizhtw enagwniws na vrw kapoio koupi metaxeirismeno al se kalh katastash
an einai kai carbonj akoma kalytera
sas parakalw poly opoios exei kati j gnwrizei kapoion pou na poulaie na me enhmerwsei taxews
endiaferomai amesa
epish kanena kalo site gia na agorasw apo exwteriko exei na mou proteinei kanenas;
sas parakalw poly to viazomai kapws
euxaristw prokatavolika
#2
synexise etsi na ta svineis kao egw that ta garfw magka
#3
Ο χρήστης angus έχει γίνει ban γιατί δεν φαίνεται να καταλαβαίνει ότι αυτά που γράφω και σβήνω είναι γιατί αφενός δεν χρειάζονται (ποιος ο λόγος να ρωτάς, γιατί δεν απαντά κανείς; Όταν το δουν και ξέρει κάποιος θα απαντήσει) και αφετέρου για να διαβάζονται ευκολότερα από όλους. Εκτός αυτού μου έστειλε και ένα το οποίο με βρίζει.... άντε βγάλε άκρη, ωραίο επίπεδο.

Οι όροι χρήσης αναγράφονται εδώ: http://www.sea-kayak.gr/index.php/topic,120.0.html

Δεν είναι τίποτα παράλογο, κάντε τον κόπο να τους διαβάσετε. Όποιος δεν συμφωνεί μπορεί να ανοίξει ένα δικό του φόρουμ και να γράφει και βρίζει όποιον θέλει.
Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
#4
Επειδή διέγραψες και δικό μου μήνυμα χωρίς να παραβιάσω κάποιον κανόνα (απλά είπα τη γνώμη μου για την συμπεριφορά σου), να σου πω να χαλαρώσεις λίγο. Δεν έκανε κανένα έγκλημα ο Angus και στη τελική αυτός ξεκίνησε το συγκεκριμένο thread, ας τον να το κάψει άμα θέλει. Εμένα πιο πολύ σαν δική σου επίθεση μου φάνηκε.

Λογικά θα σβήσεις αυτό που έγραψα ή θα με κάνεις και εμένα ban αλλά δε πειράζει, εσύ χάνεις με το να διώχνεις μέλη.
Αν θες τη γνώμη μου, από τη μια ενθουσιάστηκα όταν είδα ένα forum  για sea kayakers αλλά από την άλλη ξενέρωσα όταν κατάλαβα ότι το forum εξυπηρετεί τα συμφέροντα της επιχείρησης σου (τουλάχιστον δήλωσε το να το ξέρουμε όπως κάνει πχ το cyclist.gr). Και μη μου πεις ότι δεν είναι έτσι γιατί την άλλη φορά μόνο που δε με έβρισες όταν πρότεινα σε ένα μέλος που ρωτούσε να πάει να κάνει το course της BCU στην Κεφαλονιά ή στην Αθήνα. Λες και πρέπει να ξέρω τι ακριβώς έχετε κάτω στην Κρήτη.

Εγώ αυτά στα λέω όχι με κακία αλλά για να μη κάνεις το λάθος που έκαναν πολλά άλλα forum  και στο τέλος κατάντησαν νεκρά.
Το παν είναι να σηκώνεις τον κώλο σου απο τον καναπέ...!!!
#5
(05-17-2012, 08:25 AM)Serpentilas link Wrote: Επειδή διέγραψες και δικό μου μήνυμα χωρίς να παραβιάσω κάποιον κανόνα (απλά είπα τη γνώμη μου για την συμπεριφορά σου), να σου πω να χαλαρώσεις λίγο. Δεν έκανε κανένα έγκλημα ο Angus και στη τελική αυτός ξεκίνησε το συγκεκριμένο thread, ας τον να το κάψει άμα θέλει. Εμένα πιο πολύ σαν δική σου επίθεση μου φάνηκε.

Λογικά θα σβήσεις αυτό που έγραψα ή θα με κάνεις και εμένα ban αλλά δε πειράζει, εσύ χάνεις με το να διώχνεις μέλη.
Αν θες τη γνώμη μου, από τη μια ενθουσιάστηκα όταν είδα ένα forum  για sea kayakers αλλά από την άλλη ξενέρωσα όταν κατάλαβα ότι το forum εξυπηρετεί τα συμφέροντα της επιχείρησης σου (τουλάχιστον δήλωσε το να το ξέρουμε όπως κάνει πχ το cyclist.gr). Και μη μου πεις ότι δεν είναι έτσι γιατί την άλλη φορά μόνο που δε με έβρισες όταν πρότεινα σε ένα μέλος που ρωτούσε να πάει να κάνει το course της BCU στην Κεφαλονιά ή στην Αθήνα. Λες και πρέπει να ξέρω τι ακριβώς έχετε κάτω στην Κρήτη.

Εγώ αυτά στα λέω όχι με κακία αλλά για να μη κάνεις το λάθος που έκαναν πολλά άλλα forum  και στο τέλος κατάντησαν νεκρά.

Αγαπητε φιλε σερπεντιλα εισαι πολυ λαθος και ολα οσα λες δεν ισχυουν για τους moderators του φορουμ, λυπαμαι ειλικρινα ας μεινει εδω το θεμα..
[Image: 179489_160502843996924_143225812391294_2...4975_n.jpg]
Leave it to Random to needlessly complicated things
#6
Μπορεί και να είμαι... Απλά εμένα αυτή την αίσθηση μου δώσατε τον λίγο καιρό που μπαίνω. Οκ, ας σταματήσει εδώ, δεν έχει νόημα.
Το παν είναι να σηκώνεις τον κώλο σου απο τον καναπέ...!!!
#7
Ας μην αδικουμε κανέναν, το forum ειναι πολύ βοηθητικό και γεμάτο απο άτομα που γνωρίζουν το kayak πολύ καλά! Εγώ προσωπικά ειμαι πολύ χαρούμενος για την ύπαρξη του και ήδη μου έχει γνωρίσει δυο αξιόλογα παιδιά τα οποία μου μετέφεραν με πολύ όρεξη γνώσεις και το συμαντικότερο... με τα οποία μπορώ να κάνω παρέα κουπί!! Η καθημερινότητα όλων μας ειναι πια σκληρή...τουλάχιστον το kayakaki μας θα μας ταξιδεύει και θα μας χαλαρώνει!!! καλό κουπί σε όλους μας!!!
#8
Serpentilas, αν κάνεις τον κόπο να διαβάσεις τους όρους του φόρουμ θα διαπιστώσεις ότι έχεις παραβιάσει τους όρους αρκετές φορές από αυτά που έγραψες και δεν έγινες ban.

Δεν αποσκοπώ στο να προωθήσω καμία επιχείρηση και φυσικά "μόνο που δεν σε έβρισα". Διάβασε καλύτερα το τι γράφω. Αυτό που πρότεινα στον άνθρωπο είναι να μην ταξιδέψει από την Κρήτη στη Κεφαλλονιά για το μάθημα μιας και γίνεται και στην Κρήτη, παράλογο είναι;

Αυτό που ισχυρίζεσαι δηλ να προωθήσω την επιχείρηση μου από το φόρουμ και να ζήσω από 70+ μέλη που είναι στο φόρουμ είναι απλά αστεία....ότι έχω να προσφέρω το κάνω στο εμπορικό τμήμα του φόρουμ και όχι σε posts που θα μπορούσα όπως έκανες με το να βάλεις απευθείας link σε άλλη εμπορική επιχείρηση, που απαγορεύεται από τους όρους. Το να ισχυρίζεσαι όλα αυτά που γράφεις λοιπόν δεν στέκει και σε παρακαλώ να μην κάνεις "εικασίες" για εμένα που δεν ξέρεις το παραμικρό για εμένα, όταν δε το θέμα ευγένειας είναι το άλφα και το ωμέγα στις σχέσεις μου με τους ανθρώπους.

Πες μου τι στο καλό θα μάθει κάποιος διαβάζοντας αυτό το post; Μόνο χρόνο χάνουμε όλοι μας. Έτσι γίνεται και στο cyclist και το ξέρω από μέσα μιας και είμαι admin εκεί, ένα κάρο reports για posts άσχετα με τα θέματα.

Επαναλαμβάνω, αν δεν συμφωνείς με κανένα από τους όρους του φόρουμ (http://www.sea-kayak.gr/index.php/topic,120.0.html) μπορείς να βρεις μια εταιρία hosting, να πληρώνεις κάθε μήνα, να στήσεις ένα δικό σου φόρουμ, να το συντηρείς και να δέχεσαι βρισιές από μέλη και μετά να χάνεις χρόνο για να αιτιολογήσεις το προφανές..... ειδάλλως θα πρέπει να τηρείς τους όρους όπως κάνουν οι υπόλοιποι.

Την καλησπέρα μου



Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
#9
Καθώς συμβαίνει να έχω αποκτήσει αντίληψη σε ανύποπτο χρόνο για καθέναν από τους εμπλεκόμενους ξεχωριστά,  θέλω να βεβαιώσω όλους όσους ενδεχομένως παρακολουθούν αμήχανοι,  πως πρόκειται για ατυχέστατη εξέλιξη,  που κανείς δεν ήταν άξιός της.
Αντίθετα,  δικαιωμένος σαν χαρακτήρας θα αναδειχθεί όποιος βρει τον τρόπο να την αντιστρέψει και να εξαφανίσει τις επιπτώσεις της πρώτος. 
Και επειδή ο ίδιος στέκομαι ανένδοτος  υπερασπιστής της ελληνικής γραφής  οφείλω μία επισήμανση,  που ίσως διαφεύγει.  Ότι αυτό τον καιρό ο angus διαμένει,  εργαζόμενος ευκαιριακά,  στο εξωτερικό.
#10
Γιώργο ο Angus δεν έγινε ban επειδή γράφει Greeklish (το ξέρω ότι μένει στο εξωτερικό) αλλά επειδή παραβίασε αρκετούς από τους λοιπούς όρους συν ότι έστειλε προσωπικό email βρίζοντας με και pm σε άλλη μέλη με συκοφαντικό περιεχόμενο προς εμένα.
Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)