Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Άνδρος 15 - 30 / 7
#4
Wink 
Καλημέρα. Αρχικά να πώ  ότι τέτοια συμβάντα, αφού επιστρέψεις σώος κ αβλαβής τα αντιμετωπίζεις με τη λογική .... "άλλοι πληρώνουν για να τα ζήσουν αυτά".  Wink   Cool

Όσον αφορά το τεχνικό θέμα, άν κ γράφουμε σε λάθος σημείο του φόρουμ, τα δαχτυλίδια από τα hatch γιατί δεν τα κόλησες με sikaflex ή με αντίστοιχη μαστιχόκολλα? Ο στόκος δεν είναι ελαστικός κ πίθανόν να ραγίσει σε κάποιο σημείο. Επίσης, θα μπορούσες να γεμίσεις νερό το σημείο του recess ΜΟΝΟ με το δαχτυλίδι για να αποκλείσεις την πιθανότητα να  πέρνει νερό το δαχτυλίδι και μετα να κουμπώσεις το καπάκι και να ελέγξεις κι αυτό. Ερώτηση: το δαχτυλίδι "πατάει" πανω στο χείλος του recess ?

Έχω κατασκευάσει recess στο Shrike που φτιάχνω και σκοπεύω να το κολλήσω κ να το βιδώσω στο χείλος, εκεί που θα πατήσει. 

Έχε υπόψιν σου πάντως ότι και τα hatch που είναι επίπεδα με το ντέκ, κι αυτά δεν είναι απόλυτα στεγανά. Στο Pax έβαλα ένα τέτοιο πίσω και όταν έχω κύμα απο πίσω ή όταν το πλένω παίρνει νεράκι. Πσότητα περίπου 1-2 σφουγγάρια σε προπόνηση μιαμιση - δύο ώρών περίπου. Το συγκεκριμένο παίρνει από το καπάκι κ όχι από το δαχτυλίδι το οποίο το έχω βιδωμένο και σφραγισμένο με μαύρη σιλικόνη.
Reply


Messages In This Thread
Άνδρος 15 - 30 / 7 - by mmamais - 07-13-2022, 08:52 AM
RE: Άνδρος 15 - 30 / 7 - by mmamais - 08-11-2022, 09:36 PM
RE: Άνδρος 15 - 30 / 7 - by dan - 09-14-2022, 10:13 AM
RE: Άνδρος 15 - 30 / 7 - by thanassis - 09-20-2022, 07:07 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)