Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Αντιηλιακός Ρουχισμός
#1
Καλησπέρα σας!

Φέτος ήταν μια χρονιά αρκετά δύσκολη για μένα από θέματα υγείας, τα οποία ευτυχώς ξεπεράστηκαν ή για να είμαι πιο ακριβής βρήκαν το δρόμο τους. Για αρκετούς μήνες ακόμα δηλαδή θα πρέπει να παίρνω μεγάλες δόσεις αντιβίωσης η οποία μεταξύ των άλλων παρενεργειών έχει και τη ....... φωτοευαισθησία 8) . Και ενώ λίγο αντιηλιακό πριν ήταν αρκετό για όλη τη μέρα τώρα στα 15 λεπτά απευθείας έκθεσης στον ήλιο γίνομαι στην καλύτερη περίπτωση μπορδοκεραμυδοκανελοροδοκκόνινος. Το καγιάκ το στερήθηκα σχεδόν όλο το καλοκαίρι και εφόσον η φωτοευαισθησία είναι η μόνη παρενέργεια που με αποτρέπει από το αγαπημένο μου χόμπυ ή θα βγαίνω το βράδι για κουπί με περίβλεπτο ή θα ντυθώ από πάνω μέχρι κάτω οπότε διαπιστωμένα δεν έχω πρόβλημα.

Ψάχνω λοιπόν ρουχισμό λύκρα περισσότερο και όχι νεροπρεν για καγιακ με spf 50+. Ενώ βρίσκω μακριές μπλούζες σε διάφορα μαγαζιά δε βρίσκω μακρυά παντελόνια. Γενικότερα θα μπορούσατε να με κατατοπίσετε αναφορικά με ρουχισμό (και παπούτσια) για καλοκαίρι που να μην είναι neoprene; Εσείς τι χρησιμοποιείτε;

Ευχαριστώ!
Δημήτρης
Reply


Messages In This Thread
Αντιηλιακός Ρουχισμός - by Koypi - 09-06-2016, 09:47 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)