Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Perception Carolina 12 vs SeaBird Discovery
#1
Γεια χαρα στην παρεα , αν και χειμωνιατικα...Εχω μπει στο φορουμ και ζαλιστικα απο ενα σορο θεματα , πολλα απο τα οποια ομολογω ειναι ακρως εξειδικευμενα για εναν που θα ηθελε να αρχισει να ασχολειται με το καγιακ.Καποια φοβιζουν ως ενα βαθμο και αποθαρινουν παρα βοηθανε...Στο παρασυνθημα τωρα : Ειμαι στη βορεια Ελλαδα ( Πιερια ) και θελω να πραγματωσω ονειρο που εχω εδω και λιγο χρονο (κανα δυο χρονια) - αποκτιση ενος σκαφους!Στην περιπτωση μου το ποσο που συνολικα μπορω να διαθεσω ειναι απο 700 εως 1000 ευρωπουλα και δεν θα ειθελα μεταχειρισμενο.Η χριση ειναι βολτες με κανα ψαρεμα ενιοτε ( τσαπαρι αποκλειστικα ισως και συρτη) - βραχυπροθεσμα και κατι πιο μακρινο π.χ. το γυρο νυσιου - στο αποτερο μελλον.Και εδω ειναι που αρχιζει το μπερδεμα!Το μεν πρωτο (ψαρεμα) παραπεμπει σε sit on top το δε δευτερο σε sit in.Περισσοτερο με συγκεινει το sit in.Θα μου πειτε ( το διαβασσα πολλες φορες στο forum ) πρωτα δοκιμασε και μετα...Ναι αλλα που;Εδω στα βορεια δεν εχουμε και πολλες επιλλογες (η εγω δεν τις εχω υπ'οψη) ουτε για δοκιμη ουτε για ερευνα αγορας.Μετα απο λιγη ιντερνετικη εξερευνηση ενα πρωτο δειλημμα ειναι το παραπανω Perception Carolina 12 η  SeaBird Discovery ; Μηπως υπαρχει καποια γνωμη η συμβουλη πανω στο θεμα  η καποια αλλη προταση ; Θα το εκτιμουσα αφανταστα και θερμο ευχαριστω εκ των πρωτερων!...Οι διαστασεις μου 80 kgr υψος 182cm παπουτσι 43-44...Και το τλευταιο : προσωπικα δεν θα εχω παρα μονο μια ευκαιρια αγωρας Αδημωνω για  καποια απαντηση!  Για χαρα και παλι ευχαριστω οποιον μπει στον κοπο!...
Reply


Messages In This Thread
Perception Carolina 12 vs SeaBird Discovery - by letasos - 01-29-2014, 10:39 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)