Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Αναζήτηση διθέσιου ή μονοθέσιου καγιάκ;;;
#7
(12-14-2013, 08:08 PM)Παπαπαναγιώτου Γιάννης link Wrote: Φίλε Αντρέα καλησπέρα

Με βάση τα στοιχεία που δίνεις όντως οι συνφορουμίτες έδωσαν ενδιαφέρουσες προτάσεις και πιστεύω ότι στην αγορά θα βρείς αρκετές προτάσεις για διθέσιο kayak περίπου στα χρήματα που υπολογίζεις.
Απο προσωπική εμπειρία πάντως με ένα διθέσιο 3,70 μήκους μπορώ να σου πώ ότι αυτό το στύλ σκαφών κάνουν για τη διθέσια βόλτα που θέλεις πάνε και με ένα άτομο και ψαρεύουν άνετα.
Η ένσταση μου σε αυτά είναι οι μακρινές αποστάσεις άνω των πέντε μιλίων με ελαφρό κυματισμό και μονή κωπηλάτιση όπου κουράζεσαι περισσότερο στην κάλυψη μιλίων.Αντίθετα δοκιμάζοντας το σε τέτοιες συνθήκες με δύο άτομα είναι πολύ ευχάριστο.
Επειδή όμως ποτέ δεν μπορούμε να τα συνδυάζουμε όλα με ένα σκάφος μάλλον η κατηγορία σου κάνει, υποχωρόντας μόνο στο θέμα των μεγάλων αποστάσεων.
Βέβαια δεν γνωρίζω τη φυσική σου κατάσταση και κρίνω απο την δικιά μου την όχι και τόσο <αθλητική>.
Όσο για τα κουπιά που ανέφερες εάν δεν είναι αξιόλογα θα σε παιδέψουν παραπάνω οπότε θα πρότεινα με την επιλογή ΄σκάφους που θα κάνεις ρώτησε και τους έμπειρους του φόρουμ μας τι πρέπει να κάνεις.
Πρόσφατα δοκίμασα ένα καλύτερο κουπί απο το δικό μου και ή διαφορά είναι τεράστια γιατί το δικό μου είναι ενα μέτριο κουπί.

Καλησπερα.....
καποιες προτασεις για σκαφος;;;;
Reply


Messages In This Thread
Απ: Αναζήτηση διθέσιου ή μονοθέσιου καγιάκ;;; - by andreas69 - 12-15-2013, 04:19 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)