Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Μπάρες Οροφής Handirack.
#1
Λίγες ώρες πριν τις διακοπές οι μπάρες μου,μάρκας "HERMES" (ΜΑΚΡΙΆ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ) μου δημιούργησαν ζημιά στον ουρανό με κόστος 400€. Η πρώτη μου συμβουλή είναι,ΠΡΟΣΟΧΗ στην αγορά σχάρας για την μεταφορά του καγιάκ. Με λίγα λόγια,θα διηγηθώ τι συνέβη! Τις αγόρασα πέρυσι,κοντά στα 60€. Διάβασα το manual του αυτοκινήτου και δεν υπήρχε (σημαντικός) περιορισμός στο φορτίο.Έτσι έψαξα πόσο αντέχουν οι μπάρες.Το όριο ήταν 80 κιλά. Πήγα σε "ειδικό" για να της τοποθετήσει,όπως συνιστάται.Πήρε έξτρα 10€ και το αποτέλεσμα είναι να τις σφίξει υπερβολικά και η κακή ποιότητα των σχαρών να στραβώσουν και να "χτυπήσει" τον ουρανό.Ο φαναρτζής μου είπε οτι δημιοθυργήθηκε απο την κακή ποιότητα της σχάρας.

Έτσι σαν τελική λύση,προκειμένου να μην καταστρέψω και το σχέδιο που είχα κάνει για τις διακοπές μου,σκέφτηκα τις μπάρε Handirack!Πρόκειται για αυτές εδώ http://www.wsurf.gr/index.php?/sxares-Ra...airi.html. Φουσκωτές μπάρες,για όλα τα αυτοκίνητα και με μέγιστο φορτίο 80κιλά,(αν το εγκρίνει και ο κατασκευαστής).Το κόστος βέβαια είναι γύρω στα 80€,αλλά φαίνεται να τις χρησμιποιούν κάμποσοι που έχουν πρόβλημα με τον ουρανό,ή με κάποια 3θυρα αυτοκίνητα!Τις έχει δοκιμάσει κανείς?


Υ.Γ:Θέλοντας να "προλάβω",ήθελα να αναφέρω για άλλη μια φορά,οτι,ό,τι πληρώσεις παίρνεις.Μην ρισκάρετε για οικονομικές σχάρες.Μπορούν να δημιουργήσουν πρόβλημα στο αυτοκίνητο ΚΑΙ στο σκάφος σας.Μόλις μπορέσω θα ανεβάσω φωτός!
Reply


Messages In This Thread
Μπάρες Οροφής Handirack. - by chrisvek - 08-08-2013, 03:43 PM
Απ: Μπάρες Οροφής Handirack. - by StarSailor - 08-09-2013, 06:39 AM
Απ: Μπάρες Οροφής Handirack. - by StarSailor - 08-12-2013, 06:33 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)