Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Γηρος 1 ποδιου χαλκιδικης
#1
Καλησπερα σας ονομαζομαι Γιωργος ειμαι καινουργιος στο site και καινουργιος επισης στο αθλημα ( εδω και μια τετραετια )

Εχω αγορασει προσφατα το VICTORY HV της εταιριας SEABRID και προετοιμαζομαι για την πρωτη μου μεγαλη εκδρομη.

Την παρασκευη που μας ερχεται ετοιμαζομαι για ενα τετραημερο μεχρι την δευτερα ωστε να κανω τον γηρο του 1 ποδιου στην χαλκιδικη
Το πλανο μου ειναι τουλαχιστον την πρωτη μερα να ξεκινησω απο τις 4 τα ξημερωματα και γενηκα τις επομενες μερες οσο ποιο νωρις γηνεται για να γλιτωνω την καψα (οσο ειναι δυνατων)

Την πρωτη μερα ξεκιναω απο ποσειδη με σκοπο να φτασω νεα φωκαια οπου και θα κατασκηνωνω αμεσως μετα οπου βρω
Την δευτερη μερα ξεκιναω με σκοπο να φτασω το λιγοτερο μεχρι πευκοχωρι και το μακρυτερο μεχρι λιγο πριν τη μυτη
Οι επομενες μερες θα εξαρτηθουν απο την δευτερη μερα γιατι δεν γνωριζω μεχρι που θα φτασω (γενηκα παντως στο πισω μερος του μυαλου μου θελω να κανω τον γηρο σε 3 μερες αλλα δεν εχω ιδεα αν μπορω)

Απο εξοπλησμο οσο θα κωπηλατω το βραδυ θα εχω εναν αδιαβροχω φακο κεφαλης και θα ξηλωσω απο το ποδηλατο μου τα φωτα και θα τα τοποθετησω μπρος και πισω στο καγιακ μου.

Θα εχω επισης μαζι μου ενα σλιπι μπανκ (μια σκηνη αμα χωρεσει) ψαθα ομπρελα και παρα πολα αλλα μικροπραγματα

Απο φαγητο θα εχω αποξηραμενα συκα μπαρες ενεργειας μπολικα νερα αλλα γενηκα θα κοιταω να κανω στασεις σε μερη που θα μπορω να αγορασω κατι να φαω

Αυτα κατα τα αλλα αυτο που θα ηθελα πολυ να μαθω ειναι αν καποιος αλλος εχει κανει τον γηρο του πρωτου ποδιου ωστε να μου πει τι να προσεξω , η τι να αποφυγω  η γενικα καμια συμβουλη ειναι καλοδεχουμενη

Ευχαριστω
Reply


Messages In This Thread
Γηρος 1 ποδιου χαλκιδικης - by papaxelas - 07-09-2013, 03:44 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)