Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Νεο Newbie Sea Kayak Ψάχνει.
#1
Καλησπέρα καλοί μου άρχοντες.


Ως νέος ονειροπόλος του αθλήματος και ψάχνοντας πληροφορίες για τα sea kayak και το τι θα έπρεπε να αποκτήσω, βρέθηκα στην ευχάριστη θέση να βρώ το community σας και το συγκεκριμένο forum στο διαδίκτυο....κάτι το οποίο μου έδωσε μεγάλη χαρά. Χαίρομαι πάρα πολύ και γιαυτό θα ήθελα να δώσω τα μπράβο μου στους διαχειριστές και τους ιδρυτές καθώς είναι κάτι το οποίο, μόνο και μόνο απο τα post βοηθάει πάρα πολύ ανθρώπους που ψάχνονται αλλά δεν γνωρίζουν.

Και τώρα να μπώ στο παρασύνθημα. Θα ήθελα την βοήθεια των γερόντων στο 'αιώνιο' ερώτημα του τί είδος sea kayak ήταν κατάλληλο για ένα αθλητικό, αρενοπό αρσενικό σαν εμένα.... 8).... το οποίο δεν έχει καθόλου ιδέα περί του αθλήματος, σχεδόν μηδενική εμπειρία και σχεδόν καθόλου άποψη.....Όποτε καταλαβαίνετε οτι η όποια συμβουλή σας και καθοδήγηση θα μου ήταν παραπάνο απο πολύτιμη και χρήσημη.... Big Grin

Και ξεκινώ να γράφω για το ποιον μου και τις ανάγκες μου.

Ψάχνω για ένα sit on κayak το οποίο θα είναι ικανό να κουβαλάει ένα γομάρι 115 κιλών, ύψους 1,73. Ένα kayak το οποίο λόγο ώς κύριο στόχο θα είναι να δώσει απόλαυση και διασκέδαση σε εμένα και φίλους οι οποίοι είναι εξίσου ανίδεοι περι του αθλήματος. Ένα σκάφος το όποιο όμως να μπορεί να μου δώσει και την προοπτική, εάν μου αρέσει η ενασχόληση με το άθλημα, να με βοηθήσει να εντριφίσω και στα ενδότερα του αθλήματος στο μέλλον.

Η τέλεια επιλογή θα ήταν ένα διθέσιο sit on top το οποίο όμως να μπορούσε να χρησημοποιηθεί άριστα και ώς μονοθέσιο.....Απο ότι κατάλαβα όμως, κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό και κατατάσετε στα μη ρεαλιστικά σενάρια.

Οπότε ιδού και η πρώτη ερώτηση:

Ένα διθέσιο sit on κατα πόσο θα μπορέσει να μου δώσε διασκέδαση και ώρες απροβλημάτιστη ενασχόλησης στην παραλία χωρίς να με κουράσει χωρίς λόγο?  Θα μπορούσα να πάω για ένα διθέσιο ή ένα μονοθέσιο είναι η μόνη ρεαλιστική επιλογή μου?

Επίσης, εάν τελικά η ετυμηγορία είναι για μονοθέσιο....τότε πόσο μικός θα μπορούσε να είχε το ιδανικό σκάφος? Άνω του 3,80, κάτω? ή εκεί γύρω?

Και επίσης άρχοντες μου, αν έχετε την ευγενική καλοσύνη....τι άλλο θα χρειαζόταν να προσέξω?

Ώς προς τις τιμές για ένα καινούργιο θα μπορούσα να διαθέσω έως και 1000€ μαζί με όλο τον εξοπλισμό (κουπιά, καθήσματα, κτλ)

Ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων για την όποια συμβουλή η απάντηση μου δώσετε στο post μου.... Big Grin

Ο υπερ-newbies

Vangos!

Reply


Messages In This Thread
Νεο Newbie Sea Kayak Ψάχνει. - by Vangos - 07-15-2012, 07:52 PM
Απ: Νεο Newbie Sea Kayak Ψάχνει. - by GL - 07-15-2012, 09:56 PM
Απ: Νεο Newbie Sea Kayak Ψάχνει. - by GL - 07-15-2012, 10:41 PM
Απ: Νεο Newbie Sea Kayak Ψάχνει. - by giorgos ormanoglou - 07-18-2012, 04:06 AM
Απ: Νεο Newbie Sea Kayak Ψάχνει. - by GL - 07-19-2012, 07:54 AM
Απ: Νεο Newbie Sea Kayak Ψάχνει. - by GL - 07-21-2012, 04:58 PM
Απ: Νεο Newbie Sea Kayak Ψάχνει. - by GL - 07-24-2012, 04:40 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)