Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Νεο Newbie Sea Kayak Ψάχνει.
#11
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους τους θαλασσοπόρους της παρέας.... Big Grin

Καταρχάς σας ευχαριστώ όλους για την άμεση ανταπόκριση στο post μου. Δεν περίμενα τόσο μεγάλη αμεσότητα και μάλιστα με τα περισσότερα post μετά τις 12 το βράδυ. Χαίρομαι πάρα πολύ που το forum είναί τοσο active και οι άνθρωποι εδω τόσο ενεργοί. Είναι πολύ ευχάριστο, που βλέποντας οτι υπάρχουν τόσα ενεργά και φιλικά άτομα στο συγκεκριμένο hobby μαζεμένα σε αυτό το forum μου δίνει ένα έξτρα κίνητρο για να αποκτήσω και εγώ ένα σκάφος και να ασχοληθώ με αυτό.... ;D

Quote:Επίσης να δοκιμάσεις εάν κάθεσαι άνετα στη διαμορφωμένη θέση.

Quote:Σίγουρα φίλε για τα κιλά σου το ιδανικό σκάφος είναι ένα διπλό και αυτά συνήθως είναι περίπου στα 3,80-4,10 μέτρα.

Δύο πολύ σημαντικές συμβουλές που θα με βοηθήσουν πολύ και δύο παράμετροι που δεν τις είχα αναλογιστεί καν! ... Big Grin

Θα τσεκάρω για αρχή ποια μονοθέσια αντέχουν τα κιλά μου για να ξεσκαρτάρω σκάφοι και αν δώ οτι δεν είναι πολλά η απάντηση στο δίλημμα μου θα είναι ακόμα ποιο εύκολη καθώς θα έρθω ποιο κοντά στο διπλό. Απο διπλά εξάλλου έχω σχεδον καταλήξει (εκτός και αν οι σοφοί της παρέας έχουν να μου πρωτείνουν κάτι άλλο) στο Malibu Two XL το οποίο απο ότι βλέπω στο site της εταιρίας είναι στα 4.1μ και το max βάρος που αντέχει είναι τα 226 κιλά, ή το Gemini της fell free το οποίο είναι λίγο μικρότερο στα 3,7μ, λίγο στενότερο και αντέχει έως 250κιλά.

Για την διαμορφωμένη θέση, είμαι τυχερός καθώς το cannibals είναι κοντά μου και καθώς έχει και τα δύο μοντέλα θα μπορέσω να τσεκάρω κατα πόσο χωράει άνετα τους τέλειους, πληθωρικούς και καλλίγραμμους γλουτούς μου.... Tongue

Παιδιά και πάλι σας ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο που έχετε αφιερώσει και τις συμβουλές σας.... Big Grin

Πρώτα όμως ξεκινάω για να καταλήξω σε μονό η διπλό.
Reply


Messages In This Thread
Νεο Newbie Sea Kayak Ψάχνει. - by Vangos - 07-15-2012, 07:52 PM
Απ: Νεο Newbie Sea Kayak Ψάχνει. - by GL - 07-15-2012, 09:56 PM
Απ: Νεο Newbie Sea Kayak Ψάχνει. - by GL - 07-15-2012, 10:41 PM
Απ: Νεο Newbie Sea Kayak Ψάχνει. - by giorgos ormanoglou - 07-18-2012, 04:06 AM
Απ: Νεο Newbie Sea Kayak Ψάχνει. - by GL - 07-19-2012, 07:54 AM
Απ: Νεο Newbie Sea Kayak Ψάχνει. - by GL - 07-21-2012, 04:58 PM
Απ: Νεο Newbie Sea Kayak Ψάχνει. - by GL - 07-24-2012, 04:40 PM
Απ: Νεο Newbie Sea Kayak Ψάχνει. - by Vangos - 07-16-2012, 06:28 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)