Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Διάφορα sit in kayaks προς πώληση, καινούργια και μεταχειρισμένα
#3
Dan θεωρητικά χρειάζεσαι high volume kayak αν σε ενδιαφέρει μόνο το touring με sea kayak και έχεις σαν γνώμονα μόνο την άνεση πχ Tahe Oceanspirit / Perception Essence 17 (τα έχω και τα 2 και στο λέω εκ πείρας ότι σου κάνουν) αλλά και τα 2 είναι ακριβότερα (Το essence το έχει το cannibal, ρώτησε πόσο κάνει). Το δε Oceanspirit είναι fiberglass.

Εγώ είμαι 1,85 και 84 κιλά (παίζει ρόλο και το βάρος, πόσα κιλά είσαιWink με παππούτσι 45 μισό (αθλητικό).

Με τις διαστάσεις μου χωράω άνετα αλλά μόνο με πολύ λεπτό νεοπρέν παππούτσι. Αναφέρομαι στο θέμα του ποδιού γιατί το υπόλοιπο κοκπιτ είναι αρκετά ευρύχωρο, όσο χρειάζεται. Με το συγκεκριμένο σκάφος έχω κάνει 4ήμερα χωρίς πρόβλημα χώρου/άνεσης. Αυτό δε σημαίνει ότι κάνει σε όλους. Το ιδανικό είναι να το δοκιμάσεις βέβαια.

Αν έχεις κωπηλατήσει άλλα sit in πες μου ποια για να σου πω σε σχέση με αυτά το οποίο ίσως βοηθήσει.

Η μέση σε sit in σε ενοχλεί μόνο από λάθος χρήση του forward stroke. Φαντάσου ότι η γυναίκα μου έχει 3 κύλες και αφότου έμαθε να δουλεύει σωστά το forward stroke δεν την έχει πιάσει ποτέ ακόμη και σε 6+ ώρες κουπί. Η στήριξη του Reval Midi είναι μια χαρά.
Είναι αρκετά χαμηλά αλλά δεν ενοχλεί.

Ελπίζω να βοήθησα


ΥΓ: Έχω 7 διαφορετικά μοντέλα καγιάκ και μόνο το Reval Midi κωπηλατώ τελευταία, απλά απολαυστικό!

Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
Reply


Messages In This Thread
Απ: Διάφορα sit in kayaks προς πώληση, καινούργια και μεταχειρισμένα - by stelios - 07-03-2012, 07:17 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)