Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ηλιακός φορτιστής
#7
Φίλε GL, ενοείτε ότι δεν το ανέφερα ως μέσο ασφάλειας, αλλά ως μικρό και οικονομικό πολυεργαλείο με φωτοβολταικό που, σύμφωνα με τα χαρακτηριτικά του μπορεί να φορτίσει με USB κινητα και mp3 player, όταν φορτίζζουν από το usb. Θεωρώ ότι για καλή φόρτιση πρέπει να βρεις σταθερό ρεύμα, ή θα πληρώσεις 200-φευγα για ηλιακό που πρέπει α το έχεις όλη μέρα στον ήλιο... Εάν το ερώτημα ήταν για ηλιακό φορτιστή και πλήρη αυτονομία ρεύματος, δε κάνει... κάνει όμως για λίγο ρεύμα σε περίπτωση που έχουν αδειάσει όλα τα κινητά... (που σε αυτή τη περίπτωση θεωρώ σωστό το να έχεις μαζί σου δεύτερο κινητό με πλήρη φορτισμένη μπαταρία)

το μαραφέτι που έχω πάρει ήδη είναι ένα πολυεργαλείο, για βοηθητική χρήση και σε καμία περίπτωση δεν είναι μέσο ασφάλειας.... και όσες βόλτες το έχω κάνει και το δένω στην οροφή και δε είχε πρόβλημα με τα νερά... το ξέρω οτι δεν κάνει για μακροβουτι αλλά η αδιαβροχοποίηση είναι καλή για να μην χαλάει από τις υγρασίες... σε περίπτωση που κάνω roll , η αναποδογυρίσω θα το χαλάσω...

Για μένα το θεμμα μου ήταν η μουσική επάνω στο σκάφος χωρίς να χαλάσει από τα νερά και έβρισκα κάτι mp3players πολύ ποιο ακριβά ....

Για περισσότερη αφάλεια και σιγουριά έχω κινητό αδιάβροχο, samsung X cover 271 και πέρνω και το παλιό μου με φορτισμένη μπαταρία σε dry-bag...
Reply


Messages In This Thread
Ηλιακός φορτιστής - by stelios - 06-01-2012, 01:39 PM
Απ: Ηλιακός φορτιστής - by GL - 07-08-2012, 02:33 PM
Απ: Ηλιακός φορτιστής - by hakem Chalkidiki - 07-10-2012, 01:29 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: