Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Γιατί το θαλάσσιο καγιάκ δεν είναι διαδεδομένο στην Ελλάδα;
#6
θα συμφωνήσω και εγώ με τον Γιώργο πως αν δεν θέλουμε να συνεχίσουμε να είμαστε ολομόναχοι στη θάλασσα, πρέπει να οργανωθούν εκδρομές-βόλτες, μέσα από τις οποίες ο κόσμος θα ενδιαφερθεί και θα μάθει για το καγιάκ.

Φυσικά ο πολύς κόσμος δεν ξέρει καν οτι υπάρχει αυτό το πλωτό μέσο, όπως ανέφερε και ο Pai Mei. Δεν είναι τυχαίο πως όταν αναφέρω τη λέξη καγιάκ, τις περισσότερες φορές μου απαντάνε για ποτάμια και καταράκτες.

Η γνώμη μου όμως είναι να μην περιμένουμε και πολλά από συλλόγους, εμπόρους, πολιτεία και λοιπούς θεσμούς. Είμαστε μια χούφτα άνθρωποι που ενδιαφερόμαστε. Ας κάνουμε μόνοι μας μια αρχή. Ας οργανώσουμε συναντήσεις-βόλτες με τα σκάφη μας σε κοντινές παραλίες. Ας σχεδιάσει κάποιος από εδώ που πιάνουν τα χέρια του, ένα λογότυπο με τη διεύθυνση του φόρουμ και ας το εκτυπώσει ο καθένας μας σε ένα μπλουζάκι. Έτσι ο κόσμος που θα μας βλέπει θα αρχίσει να ρωτάει, να μπαίνει στο φόρουμ και να ενδιαφέρεται.
Reply


Messages In This Thread
Απ: Γιατί το θαλάσσιο καγιάκ δεν είναι διαδεδομένο στην Ελλάδα; - by ghostdog - 04-09-2012, 01:34 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)