The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit




Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ψάχνοντας Velcro...
#11
Μια που ξεκίνησες να το σκεπάζεις ρίξε μια ματιά κι εδώ: http://fullmoon.blogspot.gr/2013/03/the-...matra.html Smile

Υπάρχει, άν θυμάμαι καλά, φίλος στο φόρουμ ο οποίος έχει εγκαταστήσει ιστίο στο σκαφός αυτό. Πρέπει να έχει και φωτό. Άς είμαστε δημιουργικοί.
Reply
#12
(07-18-2013, 09:04 PM)thanassis link Wrote: Αντι του βέλκρο μπορείς να ανοίξεις τρύπες στο τελείωμα των ραφών των μπαλονιών(εκεί που περναν τα σχοινιά) και στο  ύφασμα pvc και να το περάσεις με σχοινί. Θα είναι σταθερό και δεν θα το επηρεάζει το νερό. Επίσης δεν θα μπεις στη διαδικασία της κόλλησης.

Αυτή πράγματι είναι η εναλλακτική μου λύση, μιας και ήδη πέρυσι έχω περάσει μερικά ανοιξείδωτα τρουκ στο ρέλι των μπαλονιών για να στερεώνω τους σάκους που φορτώνω στο καγιάκ. Το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να ανοίξω και  άλλες τρύπες και δεν έχω πλέον πρόσβαση στα εργαλεία που περνάνε τρουκ... (Δεν θα ήθελα να ανοίξω τρύπα στο ρέλι με φτηνιάρικο εργαλείο και κάνω καμία ζημιά...) Ίδωμεν...
Παρεπιπτόντως, ωραίο το σκεπασμένο Sunny από τη Σουμάτρα. Αγνώριστο...
Τέλος, Thanassi μήπως θα μπορούσες να ανεβάσεις (εδώ ή στο τμήμα με τις κατασκευές, αν εκεί ταιριάζει περισσότερο) καμία φωτογραφία με τα footpegs που πέρασες στο Sunny. Φαίνεται ενδιαφέρουσα ιδέα... Food for thought, που λένε...
Reply
#13
Δεν γνωρίζω την ονομασία "τρούκ". Αντιλαμβάνομαι ότι μιλάμε για τους κρίκους στις τρύπες. Πρίν από αρκετά χρόνια είχα βάλει κι εγώ κρίκους στο Sunny. Εκτιμώ όμως ότι είναι περιττοί. Έχω αγοράσει μια συλλογή άπό "καρφωτικά" εργαλία που ανοίγουν τρύπες σε διάφορες διατομές οι τεντάδες. Τα σκαφάκια τα έχουμε από το 2004. Από τις τρύπες αυτές δεν έχει ανοίξει ούτε μια. Επίσης έχω ανοίξει επιπλέον τρύπες στο Σαφάρι για να στραγγίζει ταχύτερα. Ούτε από αυτές άνοιξε κάποια.

Footpegs έβαλα στο Σαφάρι όχι στο Σάννυ. Θα προσπαθήσω να βρώ στο φορητό κάτι παλιές φωτό.

...δεν διακρίνονται καλά άλλα μπορείς να παρεις μια ιδέα.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply
#14
ΑΝΔΡΕΟΥ ειναι το ονομα με ναυτιλιακά υλικά στην Αθήνα.Εχουν τεχνογνωσια και μια πληθώρα υλικών επάνω στις κόλες φουσκωτών.
Μήτσος.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)