The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.17 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.17 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.17 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.17 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.17 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit




Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Γηρος 1 ποδιου χαλκιδικης
#11
Εγώ είπα να κάνω την διαδρομη Σαρτη-Συκια..Η αλλη μερια της σάρτης.Σαρτη-σκαλακια-Αχλαδα-και πισω απο τον Όρμο.Τι λές;
ΚΑΓΙΑΚ ,ΣΚΙ ,ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΒΟΥΝΑ.

ΤΑ ΠΑΝΤΑ......
Reply
#12
Η διαδορμή που περιέγραψα πρίν είναι στην ουσία Σάρτη - Συκιά. Το μπαράκι είναι 2-3 χιλιομετρα απα το κέντρο του όρμου.
Σάρτη - Αχλάδα είναι καλή προπόνηση. Για περεταίρω συγκινήσεις ανοίξου προς Πλατανίτσι ή ακόμα καλύτερα Καβουρότρυπες(απαραίτητη η επίσκεψη). Για όλα τα υπόλοιπα ισχύει η προηγούμενη αναφορά μου.
Reply
#13
στο συγκεκριμένο topic μπερδέψατε τα πόδια ... "στην κυριολεξία"  ;D ;D ;D

φίλε παπαχελά, για πρώτη σου εκδρομή δεν είναι λίγο "απαιτητική" .... είσαι τόσο γυμνασμένος και εξασκημένος στην κωπηλασία που δεν φοβάσαι μην κάψεις τα μπράτσα σου ;;;
Δεν είναι κάτι ακατόρθωτο να το βγάλεις σε τρεις μερες αλλά ... μόλις πήρες το καγιάκ σου ....

Θυμάμαι όταν πρωτοπήρα το καγιάκ ήμουν τόσο ενθουσιασμένος που κωπηλατούσα ποιό πολλύ από τις δυνατότητες μου και .... έκανε περίπου ένα μηνα να γιάνουν τα μπρατσάκια μου και οι ώμοι μου... βέβαια δεν ήμουν και ο ποιό γυμνασμένος...

πολλύ ωραίο εγχείρημα ωστόσο που θα ήθελα να το έκανα και εγώ χωρίς να βιάζομαι τόσο πολλύ ... έχει και πολλύ ωραία μέρη για "εξωκωπηλατικές" δραστηριότητες στην διαδρομή  Wink

έχω κωπηλατήσει στα περισσότερα μέρη του 1ου ποδιού εκτός της μύτης που είναι το μόνο σημείο που θα πρέπει ίσως να προσέξεις.
γενικά δεν έχεις και πολλά να ανυσυχείς παρά την μπουκαδούρα από το μεσημέρι και μετά κυρίως στο Θερμαικό, όχι για την ασφάλεια αλλά για το ζόρι εάν την έχεις απέναντι ! Εάν την έχεις πρίμα θα σε βοηθάει και θα είναι ευχάριστο

καλά να περάσεις, εάν έχεις άλλες απορίες ή θες πληροφορίες ρώτα



Reply
#14
Ευχαρηστω για την σημβουλη για την μυτη .

Το ξερω οτι βιαζομαι πολυ αλλα ειμαι λιγο ανυπομονος

Ειναι οντως απαιτητικη αλλα ενταξη αν ολα πανε στραβα θα αραξω σε καμοια παραλια και θα παρω κανα συγκενη η κανα φιλο να ερθει να με μαζεψει.
Δεν ειναι και οτι καλητερο αλλα τι να κανω 

Δεν ειναι η πρωτη μου εκδρομη , την τελαιτεα φορα πριν κανα 1 - 1,5 μηνα μεσα σε μια μερα πηγα απο ποσειδι ποτιδαια και ξανα πισω (την αλλη μερα δεν μπορουσα να παρω τα χερια μου) αλλα δεν βαριεσε

Κατα τα αλλα μεσα σε 4 (3) ημερες πιστευω οτι μπορω να το κανω (εστο και με λιγη δησκολια)

Τελικα  θα το κανω αντιστροφα μου φαινεται οτι ειναι καλητερα δηλαδη απο ποσειδι προς νεα σκιωνη και παραπερα

Ευχαριστω πολυ  για της απαντησεις αλλα τωρα πρεπει να πεσω για υπνο γιατι αυριο εχει τρελο εργετηριο
Reply
#15
Συμβουλη..

Πρωτα από όλα να κοιτάξεις το θέμα με τα σωστικα μέσα στο φορουμ...Υπάρχει μια καταπληκτικη απάντηση και πολυ πληρες του συνφορουμιστη pai mei.Επίσης με τις απαντήσεις των παιδιων θα βοηθηθεις πολύ πιστεύω...

το θέμα είναι εδω: http://www.sea-kayak.gr/index.php/topic,22.0.html


Αντε καλές βόλτες
ΚΑΓΙΑΚ ,ΣΚΙ ,ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΒΟΥΝΑ.

ΤΑ ΠΑΝΤΑ......
Reply
#16
Μετα απο 11ωρες κουπι ευτασα καπου αναμεσα απο πευκοχωρι και χανιωτη

Παντως περημενα να κανω πολυ πιο γρηγορα
Δεν ξερω μηπος επαιξε ρολο στην ταχητητα το πολυ φορτομενο μου καγιακ

Τωρα αμα θα κανω τον κυκλο σε 3 μερες θα εξαρτηθει απο αυριο

Απο σωστηκα εχω καποια πραγματα αρκετα θα λεγαν καποιοι λιγα θα λεγαν καποιοι αλλοι μαυτα τα πραγματα δεν βγαζεις ακρη πιστευω.
Αλλα αμα ειναι να γηνει η στραβη...
Reply
#17
Να και μερικες φωτογραφιες απο σημερα
Μαλον θα ειναι και οι τελευταιες
Η δευτερη ειναι η μυτη του ποδιου
Η τριτη ειναι καπου στη νεα σκιωνη


Attached Files Thumbnail(s)
           
Reply
#18
Ωραίες φωτογραφίες.Τωρα σκέφτομαι το πότε θα πάω και εγω για να βρέξω το καγιακ :-\
ΚΑΓΙΑΚ ,ΣΚΙ ,ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΒΟΥΝΑ.

ΤΑ ΠΑΝΤΑ......
Reply
#19
Τελικα ο κυκλος εκλεισε σημερα

Συνολο εκανα 23 ωρες στο νερο
Αλλα ολα αυτα με ευνοικους αεριδες  και επισης δεν εμπαινα καθολου σε κολπους
απο που μπορουσα εκοβα δρομο
να κε μερηκες foto απο σημερα

Παντος αμα το ξανακανω θα το κανω σε 4 μερες για να το απολαυσω καλητερα
Και με παρεα αμα ερθει κανεις


Attached Files Thumbnail(s)
       
Reply
#20
Με την ησυχία σου.Δεν σε βιαζει κανείς..Αν αργήσεις λες στην οικογένεια οτι θα γυρίσεις  την επόμενη μέρα.Δεν χαθηκε και ο κόσμος...Πολυ ωραίες φωτογραφίες .ΑΝ θέλεις παρέα ψήσε την γυναίκα σου και παρτην μαζι σου.Ο Στέλιος έχει πάντα παρέα... Tongue
ΚΑΓΙΑΚ ,ΣΚΙ ,ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΒΟΥΝΑ.

ΤΑ ΠΑΝΤΑ......
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)