Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ SEAKAYAKERS
#1
Υπάρχει κάτι στα σκαριά για συνάντηση του 2013? Ξέρω ότι είναι δύσκολο οργανωτικά αλλά δεν έχει έρθει ο καιρός και στην Ελλάδα να κινηθούμε προς αυτή τη κατεύθυνση?
Μετά από πολλές συμπτώσεις και συνέργειες του σύμπαντος βρεθήκαμε το 2003, 3 Έλληνες στο "3 giorni in Laguna" στη Βενετία στη πανευρωπαική συνάντηση seakayakers που διοργανώνει το εκεί club (arcocanoa.org).Ήταν μια εκπληκτική εμπειρία 4 ημερών με άλλους 80 - 90 "όμοιους" απ'όλη την Ευρώπη.
Γνωριστήκαμε τόσο ωραία με αυτούς τους τύπους που με ψήσαν να οργανώσω-στοιχειωδώς- κάτι αντίστοιχο στη περιοχή μου για την επόμενη χρονιά(στο καλεντάρι τους, κάθε χρόνο έχουν μια εβδομάδα εξωτερικό). Τους έφτιαξα ένα εβδομαδιαίο πρόγραμμα για ανατολικό Πήλιο -Σκιάθο -Σκόπελο-Αλόννησο χωρίς να ξέρω τι να περιμένω από συμμετοχή. Ευτυχώς με συμβούλεψαν να βάλω ανώτατο όριο συμμετοχών 30 άτομα...
Οι ξένοι τρελλαίνονται για Ελλάδα.Ας γίνει η αρχή με κάτι..
Φιλοσοφικά αν το δούμε λίγο βέβαια, κάποιος μπορεί να πει για ποιο λόγο. Μετά από 20 χρόνια ενασχόλησης, το μαγικό με το θαλάσσιο καγιάκ είναι ότι όσο γοητευτικό είναι σαν ομαδική - παρείστιικη δράση τόσο μαγικό είναι και το "κατα μόνας". Εσωστρέφεια και εξωστρέφεια μαζί. Τέλος πάντων. Περιμένω απόψεις και ιδέες.
Τάσος από Βόλο-Πήλιο-Σποράδες.
tassossk
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)