The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "mp4" - Line: 4611 - File: inc/functions.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 4611 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 995 get_attachment_icon
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit
Warning [2] Trying to access array offset on value of type null - Line: 4611 - File: inc/functions.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 4611 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 995 get_attachment_icon
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit
Warning [2] Undefined variable $thumblist - Line: 1049 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1049 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1118 build_postbit




Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
skuk symposium 2013 Ουαλία
#1
Να μαι πάλι εδώ. Για τρίτη συνεχόμενη χρονιά. Ύστερα από τρεις ώρες πτήσης και 300 μίλια ανάποδης οδήγησης έφτασα επιτέλους στη Μέκκα του θαλάσσιου καγιάκ. 10 μέρες σκληρής εκπαίδευσης, δοκιμών και επαφών με ίσως την μεγαλύτερη και πιο σκληροπυρηνική κοινότητα θαλάσσιου καγιάκ στην Ευρώπη. Μείνετε συντονισμένοι
Μέρα πρώτη και tidal races με το rockpool alaw που θα βρίσκεται στην Αθήνα σύντομα.
Όλα καλά αλλά το νερό παγωμένο και τα κύματα όχι και σπουδαία. Στην Κρήτη έχει καλύτερα και δεν παγώνει ο Λώλος μας
Ημέρα δεύτερη και επωφελήθηκα από την παρουσία του Gordon Brown για να κάνω ένα σεμινάριο μαζί του. Νόμιζα ότι δεν είχα να μάθω τίποτα καινούργιο για την ευθύγραμμη πορεία.
Λοιπόν έκανα λάθος. Το βράδυ παρακολούθησα μερικές διαλέξεις .
Δείτε στο βίντεο το παραδοσιακό τελετουργικό χορό του συμποσίου.
Ημέρα τρίτη. Αέρας και κρύο. Greenland διαγωνισμός και επίσκεψη στο εργοστάσιο ndk.
Είχα την ευκαιρία να μιλήσω με τους ανθρώπους που σχεδιάζουν και κατασκευάζουν τα σκάφη.
Το βρήκα πολύ ενδιαφέρον και κατατοπιστικό. Τώρα χρειάζομαι λίγη ξεκούραση γιατί αύριο θα είναι δύσκολη μέρα.
Ημέρα τετάρτη και εκπαίδευση για το τέταρτο αστέρι.
Τίποτα το ιδιαίτερο. Εξάλλου τα έχω κάνει όλα αυτά πολλές φορές ήδη.
Το πιο δύσκολο είναι  σχεδιασμός του ταξιδιού σύμφωνα με τους πίνακες για την παλίρροια. Το γκρουπ είναι πολυεθνικό. Γερμανοί Ιταλοί Σουηδοί Δανοί Άγγλοι Ιρλανδοί . Είμαι ο μόνος Έλληνας σου έχει έρθει εδώ ποτέ. Δεν εντυπωσιάστηκα με κανέναν. Πολύ λάδι και από τηγανίτες λίγα πράγματα. Δύο από το γκρουπ μου φάγανε τούμπα και έπρεπε να τους σώσουμε. Ούτε ρόλ στο κύμα δεν βγάλανε. Ελπίζω του χρόνου να μην είμαι πάλι μόνος μου εδώ. Καβαλάω το alaw και μου αρέσει. Δεν είναι πολύ σταθερό μα είναι πολύ άνετο και καταπληκτικό πάνω στο κύμα.  Ο ένας εκπαιδευτής έχει προσθετικό πόδι από τη λεκάνη. Το βγάζει για να μπει στο καγιάκ και το βάζει πάλι στην έξοδο. Κουβαλάει σκαρφαλώνει
οδηγάει και πρακτικά κάνει όλη τη δουλειά.
Ημέρα πέμπτη. Πανικός. Κρύο του διαόλου καλό από 10 βαθμοί αέρας 6-8 μποφώρ. Κύματα γουρούνια σου σκάνε στα βράχια. Βγήκαμε για εκπαίδευση μα τα νεύρα μου ήταν κουρέλια. Δεν κολυμπάω τους δήλωσα με αυθάδεια. Αν θέλετε κάποιον στο νερό βουτήξτέ μόνοι πάρ' . Στρατόκαβλοι μαλακές σου δεν σταματάνε να μιλάνε και να δίνουν ηλίθιες οδηγίες. What if this what if that. What if my grandmother had wheels τους είπα κάποια στιγμή. She would be a city bus. Τους βαρέθηκα να σας πω την αλήθεια. Σε κάποια στιγμή τσαντίστηκα τόσο πολύ με τα ηλίθια σενάρια τους που πήρα το καγιάκ μου τους παράτησα και πήγα για σερφάρισμα. Ήρθανε μετά και με ψαχνάνέ. Δεν με βλέπω να παίρνω το κωλοαστέρι τους ούτε και αυτή τη φορά. Χέστηκα λοιπόν. Αύριο είναι η πρώτη μέρα
ς εξέτασης και ο καιρός προβλέπεται Ηακόμα χειρότερος. Είδωμεν.
Ημέρα έκτη και όπως το φοβόμουνά αφού δεν ήμουνα καλό παιδί μου πέταξανέ έναν καινούργιο κανονισμό στα μούτρα και με αποκλεισάνέ από την εξέταση. Τέταρτη φορά. Όχι ότι βγήκε στο νερό και κανένας άλλος αφού με τα δέκα μποφώρ που που είχε αέρα κανείς δεν ήταν αρκετά τρελλός να βγει στο νερό. Συνέχεια βροχή μέχρι και λίγο χιόνι. Τους υποσχέθηκα να έρθω του χρόνου με μπλουζάκι σου θα γράφει fcuk bcu. Αναρωτιέμαι επίσης πως ενώ αυτοί στη χώρα τους μας βάζουν να πηδάμε εμείς εδώ τους αφήνουμε ναλωνίζουνέ. Την επόμενη φορά που θα τους. δείτε να παραβαίνουνέ τους δικούς μας νόμους παρακαλώ καλέστε το λιμενικό. Έτσι για να σφίξουν λίγο οι Κωλοι. Κατα
τα αλλα τίποτα. Μια βόλτα στη ρόκπουλ και στην ndk και μια παρουσίαση του γύρου της Αγγλίας από τον πρώην στρατιωτικό και νυν 43 χρονο συνταξιούχο john willacy. Καλό παιδί. Προσπάθησε να προωθήσει charities βλέπε το χαμόγελο του παιδιού μα όλοι αρνήθηκαν η αγνοώντας τον η απαντώντας ότι δεν θέλουν να μπλέξουν με τέτοιες τρέλες. Σωστούς τους βρίσκω.
Ημέρα έβδομη. εκούραση και δημόσιες σχέσεις. Βόλτα με το αυτοκίνητο. Δύο ώρες οδήγηση μέχρι να βρούμε κάτι ανοιχτό. Το βράδυ μπύρες στο paddlers return bar. Γνώρισα έναν Ισλανδο που σκότωνε φώκιες για να τάιζεί αλεπούδες που μετά σκότωνε για τη γούνα τους. Με κάλεσε στην Ισλανδία
Ημέρα όγδοη και tidal races. Spring tides over force 5 gusting 7 winds. Σε απλά ελληνικά ο χαμός.  Σαν να μην έφταναν αυτά είχα και χαλάζι να πέφτει στο ταλαίπωρο κεφάλι μου. Στην πρώτη δίωρη βόλτα τα πήγα καλά. Σερφάρισμα στηρίξεις και τα σχετικά. Θερμοκρασία νερού 7 βαθμοί. Μετά το διάλειμμα κρυώσά πολύ. Το alaw πολύ δύσκολο να στρίψει κόντρα.. .στον αέρα. Extreme edging με τρία μέτρα κύμα και 7 μποφώρ αέρα. Τούμπα και 4 αποτυχημένες προσπάθειες για ρόλ. Έξοδος και 15 λεπτά κολύμπι στα παγωμένα νερά μέχρι να καταφέρουν να με σώσουν. Το καινούργιο μου καγιάκ δεν δείχνει και τόσο καινούργιο τώρα πια αλλά ποιός χεςτηκε. Αύριο ελπίζω να τα πάω καλύτερα.
Ημέρα ένατη. Χιονόνερο από το βράδυ. Δεν αντέχω άλλο το ομολογώ. Βγείτε μόνοι σας σήμερα παιδιά. Εγώ θα πλύνω τα ρούχα και τον εξοπλισμό μου θα τακτοποιήσω το σακίδιο και τα κουπιά μου και θα πάω μια βόλτα στο υπέροχο beau Maris να νοιώσω λίγο άνθρωπος χωρίς να ακούω ούτε να βλέπω τίποτα σχετικό με καγιάκ. Ευχαριστώ πολύ.


Attached Files Thumbnail(s)
                                   

.mp4   MOV_0008.mp4 (Size: 4.28 MB / Downloads: 11)
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)